ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Які риси вдачі запорожців відтворив Тарас Шевченко у поемі «Гамалія»

У народній творчості та художній літературі постають перед нами образи за­порожців — славетних захисників простого люду. Єаме з ними пов’язував на­род сподівання на кращу долю, волю, щастя і справедливість. У багатьох творах запорожці вистуцають як втілення патріотизму народу, його сили та радості від здобутої перемоги.

До образів запорожців звертався і Гарас Шевченко. У поемі «Гамалія» автор відтворює морський похід козаків, бій в Царгороді і їхнє повернення з перемо­гою на Батьківщину. Похід у поемі трактується як визвольний. Запорожці їдуть цомститися ворогові за кривди та визволити своїх співвітчизників. Вони вірні друзі, не залишають побратимів у біді, ладні вмерти, визволяючи товаришів. Про свої наміри козаки співають:

У туркені у кишені Галяри-дукати,

Не кишені трусить,

Ідем різать, палить.

Братів визволяти.

Козаки відважні, мужні, сміливі, не бояться вирушити у важкий і небезпеч­ний похід. І навіть скажене море і високі хвилі їх не лякають:

Гамаліє, серце мліє:

Сказилося море.

Не злякає! — і сховались За хвилі — за гори.

Найстарший серед козаків — Гамалія. Це узагальнений образ козацького ва­тажка. Він завжди серед запорожців, завжди там, де потрібна його допомога. Під час повернення пливе останнім:

...Позад завзятий Гамалія:

Орел орлят мов стереже...

Воїни, патріоти, захисники України, мужні, далекоглядні, вірні — такими залишаться запорожці у народній пам’яті, в усній народній творчості та утворах багатьох письменників, з яких я дізналася про патріотизм козаків, їхню любов до Батьківщини, надзвичайну хоробрість і відвагу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 78 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz