ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Іван Франко - майстер художнього слова

У літературному русі другої половини XIX століття Іван Франко — найви- датніший діяч. Його «поетична творчість вражає глибиною і багатством ідей, широким колом тем і сюжетів, великою різноманітністю форм». Своє палке слово Каменяр спрямовував на захист трудящих, проти несправедливого ладу, проти експлуататорів.

Найвидатнішим внеском у скарбницю української поезії стала збірка «З вер­шин і низин». Провідне місце у збірці цосідають цоезії, спрямовані на бороть­бу проти соціального і національного поневолення українського народу. Збірка відкривається програмним віршем «Гімн», у якому автор створив образ вічного революціонера як прояв могутності і незламності трудящих. Якою силою пере­конання, віри віє від слів:

І де тільки він роздасться.

Щезнуть сльози, сум, нещастя,

Сила родиться й завзяття Не ридать, а добувати Хоч синам, як не собі Кращу долю в боротьбі.

А з якою майстерністю змалював Іван Франко символічний образ невтомних каменярів. Виснажлива праця, життя, сповнене страждань, та закінчується вірш вірою у справедливість, у краще життя:

Ми ломимо скалу, рівняєм правді путі,

І щастя всіх прийде по наших аж кістках.

Майстерно відобразивши чарівну красу весняної природи, Іван Франко у поезії «Гріє сонечко» закликає готуватися до майбутніх боїв за торжество щас­тя на землі:

Сійте в головах Думи вольнії,

В серцях жадобу Братолюбія,

В грудях сміливість До великого Бою за добро,

Щастя й волю всіх!

У веснянці «Гріє сонечко» поет оспівує весну та закликає орачів сіяти «в щасливий час золоте зерно», яке дасть плідні сходи.

Іван Франко все своє життя, талант і працю присвятив рідному народові. Він «...вщіплював... любов до бідних і покривджених, ненависть до всього, що має «серце люте» і «полоще кров’ю рот», запалював у грудях сміливість до великого бою за добро, щастя і волю». Я впевнена, що поетичні твори Івана Франка ще довго чаруватимуть прийдешні покоління.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 73 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz