ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

У чому справжній патріотизм (за віршем В. Самійленка «Патріоти»)

В. Самійленко — український поет, який у своїх віршах закликав берегти, шанувати і збагачувати нашу мову. Ліричний герой поезій сповнений, як і поет, любов’ю до України, до свого народу.

У поезії «Патріоти» В. Самійленко порушує тему патріотизму та засуджує тих балакунів-псевдопатріотів, які лише на словах виявляють свої почуття до рід­ної землі.

У перекладі з грецької слово «патріот» дослівно означає «земляк», «співвіт­чизник». Патріот — людина, віддана своєму народові, яка любить свою Батьків­щину, живе і працює заради процвітання свого краю.

Розмови героїв поезії «Патріоти» — це турбота про права народу і долю своєї землі. Це тема для розмови — довести свою вищість товаришу. Тому і обирали актуальні теми і доводили все по-науковому:

Один у широкій промові Народні права боронив;

Він докази всі наукові По пунктах як слід розложив.

А інший співрозмовник зайшов ще далі:

А другий про теє доводив,

Як дійде народ своїх прав,

І в поступі інших народів Він місце йому показав.

Поет тонко підвів нас до думки, що так званий «патріот» не боровся за права народу, а чекав поки «дійде народ своїх прав», а він, як Бог, — «місце йому по­каже серед ішпих народів». Кожен із цих двох героїв поезії «Патріоти» — само­закохані в себе люди, і поки вони вели розмову:

А третій не мовив нічого:

Він мовити красно не міг.

Але задля діїїа святого І жив він, і в землю б поліг.

Поет з іронією пище заключні рядки поезії, називаючи «патріотами на сло­вах» таких, як герої вірща, балакунів. Справжній патріотизм полягає в тому, щоб не говорити про любов до рідного краю, а працювати і жити задля його процві­тання, примножуючи набуте. Справжнім патріотом у поезії В. Самійленка, на мою думку, є третій юнак, який

...бачив дущею Вкраїну І все, що вона добула.

Вважаю, що В. Самійленко наприкінці XIX століття, коли зароджувалися різні політичні партії і течії, намагався допомогти читачам не купитБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 95 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz