ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Людські долі в оповіданні Е. Гуцала «Хто ти?»

I.      Євген Гуцало — лауреат державної премії. (Євген Гуцало — автор вірщів, оповідань, повістей та романів, у яких зв}щить любов до рідного краю, до природи, до людей. За збірку дитячих оповідань «Прилетіли коні» та за по­вість про дружбу українських дітей із узбецькою дівчинкою Саййорою пись­менника було відзначено найвищою премією у галузі літерат}фи — Держав­ною премією імені Т. Шевченка.)

II.     Нелегкі долі героїв оповідання «Хто ти?»

1.     Тема батьків і дітей в українській літературі. (Ця тема належить до вічних тем, але Є. Гуцало зумів розкрити її через призму милосердя: дочка, ко­лись покинута і забута матір’ю, не стала злою і мстивою. Виросла вона доброю і духовно зрілою людиною.)

2.     Образ Галі-старщої. (З болем у серці їхала Галя поглянути в очі матері, яка від неї відмовилася ще в дитинстві і жодного разу не приїхала до неї, не поцікавилася її долею. Не дорікати, а просто подивитися на жінку, яка дала їй життя. Галя-старща — вродлива, благородна дівчина. Вона не спо­дівалась зустріти матір на смертному одрі. Але те, що мати її не впізнала, запитала «Хто ти?», боляче вразило дівчину. Проживщи довгий час у при­тулку, Галя не бажала такої долі менщим своїм братику і сестричці: «здо­гадувалась, що сама гірко скривджена, вона не захоче, аби ці дві крихітки звідали те саме, щоб вони були обділені ласкою, сердечністю, щирістю».)

3.     Роль казки про брата та двох сестер. (Єкладена дітьми казка про нелегкі долі дітей — це перщий ключ до усвідомлення того, як діти потрібні одне одному. Галя-старща зробила для малих усе, щоб вони не загубилися на теренах життя, а діти Галі — щоб пам’ятали і знали свій рід, щоб сер­це ніколи не мало образи на інших. Мудрість старшої сестри у тому, що вона збагнула: «Ми не вибираємо собі матерів і батьків, не вибираємо».)

4.     Образ Нестора Минайленко. (Нестор — колишній матрос, який трохи хизується цим. Нестор не має такої благородної душі, як Галя-старша. Його фраза: «А вона (матір) тебе пожаліла? Скажи, пожаліла?.. Себе по­жалій», — свідчить про егоїзм хлопця з благополучної родини.)

5.     Характеристика Одарки. (Одарка — жінка, яка, на мою думку, сама за­напастила собі життя і позбавила дитинства своїх дітей. Таку жінку жаль. Не можна цуратися своїх дітей. Одарка, купуючи собі миті кохання, сама не була щасливою і життя дітей знівечила.)

III.     Значення оповідання. (Автор своїм твором закликає бути милосердними,

щирими, незважаючи на різні життєві труднощі.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 80 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz