ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Змалювання типових рис унраїнсьного національного харантеру в романі і. Багряного «Тигролови» (за уривном «Постріли в тайзі»)

Іван Багряний, письменник-емігрант, у романі «Тигролови» показав Європі образ українця, представника зневаженої нації, яку розтинали жахливими голо­доморами, драконівськими репресіями, але вбити не змогли.

Роман не автобіографічний. Але негаразди і страждання самотньої людини в непрохідній тайзі не вигадані Іваном Багряним, а ним пережиті. При змалюван­ні життя українців у Сибіру письменник використав власні враження від відвідин Зеленого Клину. Тут живуть українці, колишні втікачі й вигнанці, які були колись розкуркулені радянською владою. У Зеленому Клину вони створили свій україн­ський світ, наповнений чистотою і гармонією. «І назви наші люди подавали тут свої, сумуючи іноді за рідним краєм...», — розповідала Катерина Сірко. Ця родина зберегла православну віру і рідну мову. Сірки жили, дотримуючись народних звича­їв і традицій. І самі вони мужні, горді, упевнені, волелюбні. Велике враження спра­вила на Григорія і зустріч з іншими виходцями з України — сім’єю Морозів: «Всім такі, лише одним не такі — поглядом, життєвим тембром, іншою якістю».

Дотримується народної моралі й Григорій Многогрішний. Навіть маючи до­звіл Наталки узяти коня, він не робить цього і бере лише харчі, сірники і жменю набоїв. Суто українська вдячність за гостинність і доброту примушує його по­вернутися до Сірків, щоб належно подякувати і розпрощатися. Як бачимо, зви­чаї, традиції, засновані насамперед на ментальності українського народу, який відзначається доброзичливістю, совісністю, гостинністю, показані не даниною віками усталеному, а дійовою, спонукальною силою.

Роман «Тигролови» має проекцію не тільки на сучасне авторові, а й на мину­ле та на майбутнє. Образи українців — представників колись славних козацьких родів Многогрішних, Сірків, Морозів — не просто типові, вони — яскраве під­твердження, що генеалогічне дерево не втратило сили через століття, що в жи­лах нових поколінь тече така ж гаряча, непокірна козацька кров.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 68 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz