ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Легендарний кошовий отаман Іван Сірко (за уривком «Побоїще в Січі» з роману В. Малина «Фірмам оглтана»)

У 60—70-ті роки XVII століття Україна не знала людини, яка б могла зрівня­тися за популярністю з Іваном Сірком. Вісім разів Запорозька Січ обирала його кошовим отаманом. Загальне визнання, вдячність і любов сучасників дістав Сір­ко за свою хоробрість, мужність, відвагу, які поєднувалися з безмежною відда­ністю українському народові.

Ще за життя Івана Сірка про нього ходили легенди, про його подвиги скла­дали думи і пісні. Образ легендарного отамана змалював і Володимир Малик у романі «Фірман султана».

Іван Сірко — мужній, відважний і хоробрий воїн. Дізнавшись, що яничари пробралися на Січ, він не розгубився. Автор пише: «І тоді почувся сильний го­лос кошового Сірка.

— До шабель, браття-молодці! До шабель...»

Сірко — справедливий і великодушний навіть до ворогів. Навіть Гаміда, який у нього стріляв, хотів убити, але у чесному бою: «...Якось гидко рубати без­збройного». Іван Сірко зважає на думки козаків, прислухається до їхніх порад. Під час суду над Чорнобаєм каже: «Хай судить тебе товариство!.. Тож хай ніхто не скаже, що осудив тебе один Сірко! Як скаже товариство, так і буде!» Він дбає про козаків, підтримує їх і допомагає. Кошовий Сірко високо цінує хоробрість, пильність і мужність козацтва. «Кошовий ступив крок наперед, зняв перед това­риством шапку: «Честь і слава на віки вічні вам, лицарі нецоборні!»

Козаки шанували і любили Сірка, називали його українським Ганнібалом. Про­славляючи, висловлювали побажання: «Хочемо і надалі бачити його кошовим!»Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 69 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz