ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Історична основа роману П. Загребельного «Роксолана»

Скільки страждань випало на долю українського народу. Століттями плюн­дрували українські землі вороги, забирали дівчат у гареми, розлучали сім’ї, вби­вали старих.

Багато горя зазнала і родина рогатинського пана Гаврила Лісовського, про яку розповів П. Загребельний у романі «Роксолана». «Кара була видно-таки зго­тована для всього Рогатина, бо не минало й трьох-чотирьох років, як на міс­то нападали чорні сили, палили його, грабували, вбивали й полонили всіх, хто не встиг порятуватися в лісах...» У один з таких набігів забрали татари матір, яка встигла крикнути: «Дитино моя, рятуйся», — і штовхнула дочку до сажу зі свиньми. Потроху оживала дівчинка, розпач від утрати матері поступово минав. А тут знову лихо. Уночі налетіли татари на Рогатин. П’ятнадцятирічну Настю за­хопили в полон. «Вона йшла, бездомна сирота, нещасна бранка, продана й про­клята, під чужим небом, прочищеним вітрами, безжальним і блідим...»

Надії вмерли, жила у напівмаренні, але у глибині дущі відчувала, що треба жити. «Тому сміїїлась і співала на невольничім ринку у Кафі, і на кадризі Сінам- аіи, і навіть у темних нетрях Бедестана». Потрапивщи до гарему турецького сул­тана Сулеймана, вже за рік вибилася з простих рабинь-одалісок в дружину. Вона була «звичайна нібито лицем, з дитячим, ледь задертим носиком, така зграбна вся.., але мужня, зухвала, повна незбагненної чарівності й неймовірного розу­му». Розуміючи неможливість повернення до рідного краю, Роксолана прагнула полегшити долю свого нещасного народу.

Павло Загребельний у романі «Роксолана» відтворив дивовижну долю окре­мої особи і ціїїого народу. Він показав, як вродлива, мудра, вольова полонянка- украгнка майже сорок років потрясала безмежну Османську імперію і всю Європу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 86 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz