ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Життя та творча доля Мігеля Сервантеса де Сааведри

I.      Дитячі роки письменника. (Народився Мігель Сервантес 29 вересня 1547 р. в містечку Алькала-де-Енарес у родині збіднілого дворянина (гідальго), лі­каря за професією. Письменник був четвертою дитиною в сім’ї, в якій, крім нього було ще три хлопчики та три дівчинки. Батько його належав до старо­винного, але на час народження Мігеля занепалого дворянського роду, мати також була зі збіднілої дворянської сім’ї. Нужда змушувала сім’ю Родріго Сервантеса в пошуках заробітків, переїжджаючи з місця на місце, об’їхати чимало іспанських міст і сел. Так уже в дитинстві Мігель ознайомився з іс­тинним життям. Освіту Сервантес здобував спочатку в Вальядоліді в єзуїт­ській колегії, потім в Севільській єзуїтській школі та в Мадриді.)

II.     Роки служби у мадридського кардинала Аквавіви. (Наприкіїщі 60-х років XVI ст. сім’я Сервантеса украй розорилася, і Мігелю та його брату Родриго довелося самим заробляти собі на хліб. Мігель вступив на службу до надзви­чайного посла Папи Пія П’ятого, кардинала Аквавіви. Разом із ним Серван­тес 1569 р. залишив Мадрид і відбув до Риму. Там він мав змогу вивчати іта­лійську мову, знайомитися з культурою італійського Відродження.)

 

III.     Солдат іспанської гвардії. (1571 р. Сервантес вступив до іспанської гвардії, яка на той час знаходилась в Італії. Пщ час служби в гвардії він бере участь в знаменитій морській битві з турецьким флотом пін Лепанто (1571 р.), в якій був поранений в груди та ліву руку (в результаті поранення рука залишилася нерухомою). Після лікування Сервантес повертається на службу і бере участь в морській битві при Наварині (1572), потім у складі експедиційного корпусу відбуває до Північної Африки для укріплення фортець. 1573 року цолк Сер- вацтеса було цоверцецо до Італії для відбуття гарцізонної служби спочатку на Сардинії, а потім у Неаполі. 20 вересня 1575 року Мітель Сервантес разом із братом на галері «Сонце» відбув із Неаполя до Іспанії.)

IV.     Алжирський бранець. (У відкритому морі галеру «Сонце» захопили пірати. Сервантес мав при собі листа на ім’я короля Філіпа II, в якому відзначали­ся хоробрість і мужність Мігеля Сервантеса. Цей лист породив перебільшене уявлення про їхнє багатство та знатність походження. І як наслідок цього — непомірно високий розмір викупу в п’ятсот золотих ескудо та суворі умови утримання (з залізним кніьцем на шиї та в ланцюгах) з метою зробити поло­неного більш поступливим. П’ять років довелось чекати Мітелю, доки його сім’я ціною повного розорення змогла зібрати необхідну суму для викупу. 19 вересня 1580 року Сервантеса було звніьнено.)

V.       На батьківщині після полону. (Батьківщина зустріта Сервантеса непривітно. З перщих кроків він переконався, що на батьківщині він, заслужений вете­ран, нікому не потрібний, окрім своїх рідних. Сім’я його на той час вкрай зубожіта. Почалися попіуки місця служби. Спочатку Сервантес — комісар по заготівлях для «Непереможної Армади», потім збирач податків. У цей час побачили світ перщі літературні твори Сервантеса — роман «Галатея», драми «Нумансія», «Алжирська вдача», «Морська битва».)

VI.     Головна книга Мігеля Сервантеса. (Головний твір свого життя Сервантес по­чав писати 1603 р. у в’язниці, куди потрапив за несправедливим звинувачен­ням у казнокрадстві. І хоча помилка була очевидною, Сервантес не поспіщав подати прохання про перегляд справи. Вперще у нього з’явилася нагода спо­кійно попрацювати над романом. Задуманий він був як пародія на лицар­ські романи низької художньої якості, якими на той час зачитувалася Іспа­нія. Роман «Дон Юхот» викликав нечуваний інтерес у читачів. Через десять років після виходу в світ перщої частини роману Сервантес написав другий том «Дон Кіхота», який з’явився у продажу 1615 року)

VII.     Останні роки життя письменника. (Після виходу у світ «Дон Кіхота» ім’я Сервантеса стало відомим усій Іспанії. Та слава не дала письменнику мате­ріального достатку. Мало що змінилося й у ставленні до нього офіційної Іс­панії та її літературних кіл: для них він, як і раніще, був персоною нон-ґрата. В останні роки життя Сервантес багато працював над літературними творами. У цей час були написані «Повчальні новели», другий за своїм літературним значенням твір Сервантеса, який заслужив на похвалу навіть літературних не­другів письменника, не кажучи вже про його щанувальників. Твір було пере­кладено англійською, французькою, італійською, голландською мовами. До цього творчого періоду належать і збірка «Вісім комедій і вісім інтермедій», поема «Подорож до Парнасу», яка була важливою не тільки в автобіографіч­ному плані, але й розкрила великий поетичний дар автора, а також «Мандри Персилеса й Сіхізмунда». Помер Сервантес 23 квітня 1616 року)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 88 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz