ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Оспівування в сонетах Франческо Петрарки кохання до Лаури

Є в цьому якась несправедливість щодо нащого брата чоловіка. Хочещ стати безсмертним у пам’яті людства — залізь на Джомолунгму або на твоєму рахун­ку має бути подорож навколо земної кулі за 80 днів, або напиши «Гамлета» чи «Богатирську симфонію»... У крайньому разі, винайди таблицю Менделєєва або сформулюй теорію відносності. А їм...

Рафаелю для безсмертя треба було стати великим художником і створити ше­деври, а Форнаріні тільки зустрітися з ршм...

Саме така історія сталася з Фратеско Петраркою. 1327 року в Авіньоні, де на той час перебував Папа, він зустрів молоду жінку, поетрмним псевдонімом якої стало ім’я Лаура. Після цієї зустрічі 23-річний чоловік стає тим, ким він нам тепер відомий. Він став поетом, автором книги «Канцоньєре», яка складалася з двох час­тин — «На життя мадонни Лаури» та «На смерть мадонни Лаури». Додайте сюди поему «Тріумфи» — алегоричну за формою, але присвячену тій самій жінці.

Проте й це ще не все: він став ученим, філософом, що вивчав проблеми мо­ралі, дипломатом, мандрівником. Він мав надзвичайний авторитет у сучасників, а правителі італійських міст і князівств були раді прислужитися йому.

Тим часом він продовжував писати вірщі на честь невідомої нам дами, граю­чись її ім’ям, пипіучи його то «Іаиго», то «Гаиго», тобто то «лавр», то «золото»... В одному зі своїх сонетів поет згадує свого приятеля кардинала Колону, який помер за деякий час після смерті Лаури: «Немає більще найбільщої з колон, не­має лавра. Ніде більще не знайду я втраченого. Смерть завдала мені два удари, від яких я весь час у скорботі. Любов і дружба — золото, яке кощтовнппе від ба­гатства і влади. Яке стращне життя, що віднімає все».

Не тільки ці нещастя роблять вірщі Франческо такими пафосними. Він і сам ще не може розібратися, поезія — гріх перед Богом чи священний поклик? Кохання — мука чи щастя? Чому він «горить у холодний день і стигне у соняч­ний»? Бо вперще вірщована мова була звернута не до неба, а до людського сер­ця, не звиклого до слів похвали й подяки. Сама пристрасть, до тих пір гамована тим, що убивали плоть, була вперще висловлена відкрито і водночас цнотливо.

Вибух полум’яного почуття Петрарка вкладає в жорстку форму сонета, який після нього стає своєрідним прапором нової поезії, до того ж розцвічений не­повторним стилем.

Зрещтою, кохання стає для Петрарки тією силою, що робить цього флорен­тійця засновником, разом із Дайте і Боккаччо, літературної італійської мови. І все це тому, що одного дня йому зустрілася дівчина...

На уроках хімії розповідають про речовини, які самі не беруть участі у реак­ції, проте без них реакція не відбудеться або йтиме надто повільно... Ті речови­ни називають каталізаторами. Так і Петрарка зустрів би не свою Лауру, а ішпу, одружився б, прожив би життя, не знаючи, що він великий поет і вчений. Але Лаура... О, Лауро... Хай живе вовіки віків мадонна Лаура і вірщі Петрарки!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 90 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz