ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

«Світлий трагізм» фіналу трагедії В. Шекспіра «Ромео і Джульсиа»

Відомо, що перший період творчості Шекспіра сповнений життєрадісних на­дій. Отже в трагедії «Ромео і Джульєтта» образи головних героїв оповиті красою, це — саме життя. Головні герої виборюють право на особисте щастя.

Але вже тут бачимо, що особисте й суспільне надто вже тісно пов’язані у людському житті.

Трагедія розповідає про кохатшя. Та на перешкоді йому стає давня ворожнеча двох знатних родів: бійкою й убитими закінчуються зустрічі не тільки панів Мон­теккі й Капулетті, а навіть і їхніх слуг. Отже, не бути кохаїшю за вибором серця, а бути шлюбу за вибором батьків. Така собі домашня неволя, тим гірша, що постати проти неї — постати проти батька, матері, двоюрідного брата — словом, проти тих, кого теж любиш. І якби справа була тільки в кохаьші, може, наші герої і скорилися б.

Але воїш вже почали сумніватися у досі незаперечних законах і звичаях, честь імені для них уже не закриває світ і світло: «Троянда буде пахнути троян­дою, хоч називай її трояндою, хоч ні». Ці молоді люди вчаться цінувати особис­тість, а не титул чи рід.

На допомогу їм приходить монах Лоренцо — філософ, природознавець.

У боротьбі за волю і право жити не за забутими канонами сивої давнини мужніють характери героїв. їм протистоять не люди, з якими можна порозуміти­ся, можна викликати на двобій і перемогти чи вмерти, — їм протистоїть незрима і страшна сила середньовіччя, яка затискувала у свої лещата людей будь-якого класу і регламентувала їхні вчинки. Ще недавно безтурботна дівчинка, і ще де­кілька днів тому веселий юнак приречені, але відчайдущно б’ються. їхнє гасло ще незрозуміле їм самим, вони ще вважають, що змагаються за кохання. Але на­справді їхнє гасло «Свобода або смерть!»

Так трагедія наближається до фіналу. На смерть, нехай «тимчасову», йде Джульєтта, яку вже виріщено віддати графу Парку. Тут треба додати, що на­речений цінує наречену і прихильний до неї, він красень, багатій і аристократ. Батьки обрали для доньки найкращого серед кандидатів у чоловіки, ми з цим цілком згодні. У Парка є тільки один недолік: Джульєтта любить не його. Парк здобував за звичаєм прихильність батьків, а треба було — дочки. Отже, молодий граф молодий тільки за віком, а насправді старий. Не за віком, звісна річ. Отже, і Парк, і Тібальт, і навіть життєрадісний Меркуціо з його творчою снагою та гу­мором — всі вони супротивники нащих молодих героїв...

По смерті Ромео і Джульєтти, «медовий місяць» яких був такий короткий і гіркий, обидві ворогуючі родини зібралися біля спільної могили, де поруч, як не прийшлося за життя, спочиватимуть їхні діти.

Ми не знаємо, чи є у них інщі спадкоємці, чи, може, перервався рід.

Та це й неважливо. Важливо те, що перемога молодих відбулася, гірка і страшна, але звершилося: Монтеккі й Капулетті об’єдналися, вони тепер «крев­ні» і згасла столітня і безглузда ворожнеча.

Перемога!

Але немає на світі більш сумної повісті, ніж повість про Ромео і Джульєтту...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 116 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz