ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Зліт та падіння Цахеса (за твором Е. Т. Гофмана «Малюк Цахес на прізвисько Ціннобер»)

Е. Т. Гофман — найпопулярніший та найориіінальніший письменник з-по­між німецьких романтиків XIX століття. У його творах фантастика поєднувалась із реальністю, гумор — із сатирою, ліризм — із гротеском, комічне — з трагічним.

Події казки «Малюк Цахес на прізвисько Ціннобер» відбуваються у вигада­ному князівстві Коперес, де колись князем Пафнуцієм Великим було запрова­джено «освіту». Вона полягала у вигнанні із країни чар, поезії, мрійливості, а разом із ними і «ворогів освіти» — фей та чарівників. У князівстві виховується покоління студентів, які не вірять ані в чари, ані у дива й таємниці. Дівчата да­лекі від мрійливості. Серед молоді поширене чинопочитання, прагнення зроби­ти кар’єру та збагатитися.

Серед цих люб’язних, але обмежених людей залишився один, який зберігає в душі вірність природі, сприймає серцем її музику, відчуває її високу поезію та чари. Це студент Бальтазар. І чарівники, на щастя, не всі зникли із «освіче­ної держави». Залишилися фея Розабельверде та чарівник Проспер Альпанус. За звичкою вони намагаються робити добро людям.

Малюк Цахес був потворним горбатим створінням, у якого «голова глибоко запала між плечима», а «одразу від грудей звисали тонкі, немов ліщинові палички, ноги, тож весь він був схожий на роздвоєну редьку». Навіть мати не любила його.

Прагнучи допомогти маленькому каліці, фея Розабельверде наділяє його чу­десним даром — трьома червоними волосинками. Віднині все те хороше, що роб­лять інші люди в присутності Цахеса, приписується йому.

Першим на гачок упіймався пастор, якому Цахес видався прекрасною дити­ною. І хоч мати переконувала, що її син, на жаль, потворний, пастор — людина добра — взяв його на виховання, висловивши надію вивести хлопчика в люди. Але Цахес зовсім не змінився відтоді, як ще дитиною опинився під опікою панотця. Ціннобер був людиною недоброю й невдячною, усі успіхи сприймав як належне, бо звик, що йому все дістається не працею, не зусиллями душі та розуму, а чак­лунством доброї феї. Він не соромився привласнювати собі чужу працю й успіхи.

На наших очах відбувається стрімкий зліт Цахеса по службових сходинках. Спочатку він просто студент, потім таємішй експедитор в Міністерстві закор­донних справ, таємний радник і, нарешті, міністр! Його нагороджують орденом Зеленоплямистого Тигра з двадцятьма діамантовими ґудзиками (адже без ґудзи­ків ніяк не можна було закріпити орденську стрічку на йото тіїїьці). Він оселя­ється в розкішному маєтку та стає нареченим найвродливішої дівчини князів­ства — Кандіди.

Із усіх мешкаїщів міста лише мрійішк Бальтазар бачить потворність Цінно- бера. Для решти Цахес демонструє красу, вихованість, розум, працелюбність, «крадучи їх в оточення». Бальтазар кохає Кандіду, і коли дівчина стає нареченою Цахеса, Бальтазар звертається за порадою до чарівника Альпануса.

Чарівник Альпанус показав феї Розабельверде ґороскоп Бальтазара і пере­конав її, що через Цахеса можуть постраждати хороші люди. Фея, яка довґо до- помаґала Цінноберові, сподіваючись, що в ньоґо прокинеться совість, змушена була визнати, що обдарувала нєґідноґо: «Бідний Цахесе! Пасинку природи! Я ба­жала тобі добра! Можливо, я помилялася, думаючи, що зовнішній прекрасний хист, яким я тебе обдарувала, пройме блатотворним променем твою душу...»

Під час заручин Кандщи з Цахесом Бальтазар, якому чарівник Альпанус роз­крив таємницю могутності Ціннобера, вириває з голови виродка червоні воло­сини, і чари зникають. Всі сміються з міністра, що постає у своєму справжньому потворному вигляді. Юрба вдирається до нього в дім. Цахес все ще не розуміє, що сам він уже нічого не вартий, що настав час відповідати за все самому. Хо­ваючись від гніву натовпу, він упав у нічну вазу й задихнувся. Так безславно за- кіриився щлях Цахеса Ціннобера, що не зміг оцінити доброти феї, яка надала йому щанс бути щасливим.

Е. Т. Гофман своєю казкою говорить читачеві, що людина мусить бути гід­ною своєї щасливої долі. Везіння в житті — це лище чари, і вони можуть розві­ятися, якщо людина не підкріпляє везіння власною напруженою духовною ро­ботою.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 92 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz