ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Потворне і прекрасне у творі Е. Т. Гофнана «Малюк Цахес»

Ернст Теодор Амадей Гофман народився у Східній Пруссії. Все життя цього письменника було наче розірване навпід. Син адвоката, він усе життя прослу­жив у суді, але насправді його покликанням було мистецтво — музика, живопис, література. Він навіть самовідьно додав собі третє ім’я на честь Моцарта — Ама­дей. Як воно так було, незрозумідо, але, мабуть, не випадково Гайне назвав зі­брання творів Гофмана «страхітливим воланням нудьги у 20 томах» про розірва­ний світ, у якому митець працює для людей, які цеспроможні його зрозуміти. Гворча особистість (а це найголовцйпий із героїв Гофмана) завжди самотня.

Особливо така особистість, як Гофман, який справді жив незвичайним жит­тям: удень у суді, ввечері, вночі й вранці — у власцому світі лускутиків і котів Муррів. Наче в страхітливому сновидінні денне перепліталося з нічним, створю­ючи дивосвіт творів видатного романтика.

Одним із найвідоміщих його творів є «Малюк Цахес», що вражає одночасно казковістю й повчальністю. Досить було феї подарувати маленькій потворі Цахесу всього три червоних (ото ж!) волосинки, як чудесно перемінилося його життя. Він уже не той нещасний покидьок, якого можна пожаліти чи яким можна гидувати. Червоні волосини (всього три!) подарували йому чудові властивості. Віднині Цахесу приписуватимуть усе добре, що зробить хтось із оточення. І навпаки, за все погане, що він зробить, будуть відповідати інші. Наприклад, коли за своїми звичаями Цахес впав у приймальній залі князя Пафнутія і корячився на підлозі не в змозі підвес­тись, усі придворні виразили своє незадоволення найкрасивішому з юнаків.

Отже, серед персонажів цієї фантасмагорії ми навряд чи знайдемо щось пре­красне. Грошовий інтерес — оті самі три червоні волосинки — не дає людині стати особистістю так само, як і непорушні феодальні звичаї, що за часів Гоф­мана уже віджили свій вік і зробили з Німеччини посміховисько для всіх євро­пейських народів.

Протистоїть «філістерству і гофратству» (вислів В. Бєлінського) у творі Гоф­мана «Малюк Цахес» сама позиція автора, оскільки романтизм не дозволяє її сховати. Гофман мріяв про органічне злиття мистецтва з життям. Він сподівав­ся, що колись не існуватиме суперечність між митцем і навколишнім світом. Політичні питання не цікавили письменника, але він не міг не бачити і не роз­крити невідповідність людського життя великим можливостям людини. Цю дис­гармонію Гофман і відчував як потворне.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 81 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz