ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Відображення в «Книзі пісень» гуманістичних ідеалів Г. Гайне

«ВисЬ йег Гіесіег» справді має всі права іменуватися «Книгою пісень», бо ві­рші цієї збірки написані у стилі німецької народної пісні. Мабуть тому збірка «Книга пісень» надихала Шуберта, Шумана, Мендельсона, Ліста, Вагнера, Чай- ковського, Римського-Корсакова... Твори видатного німецького поета відбива­ють притаманний фольклору гуманізм, демократичні ідеали, поривання до істи­ни. Доказом цього є ненависть нацистів до поета і його творів, книги Гайне були спалені «надлюдинами» серед інших досягнень саме людських і людяних геніїв.

Перший розділ «Книги пісень» був виданий 1822 року як перша збірка по- ета-початїсівця, навіть гонорар за неї — тільки 40 примірників самого видання. Зрозуміло, що молодий поет присвячує більшість поезій темі кохання, до того ж без взаємності. Недарма назва цього розділу «Страждання юності». Проте це це були переспіви тем і образів, відомих на той час у німецькому романтизмі. Це була нова лірика, проста, людяна, близька до серця, в ній змальовувалися не умовні поетичні принцеси, а живі німецькі дівчата, які залюбки приймали та вівдавали поцілунки. До того ж м’який гумор, весь просякнутий любов’ю до людей взагалі і до Амалїї... або Терези... зокрема, оскільки автор явно іронізує зі своїх пристрастей, вівдаючи перевагу не пристрасті, а почуттю. Не лицарській куртуазності, а вільному плину життя.

1823 року виходить наступна книга молодого автора, яка стала основою дру­гої частини «Книги пісень». «Ліричне інтермецо» складається з 65 віршів, і серед них геніально переспіваний Лєрмонтовим «На півночі дикій». Один із критиків, якому не дуже подобалась творчість Гайне сказав, що задля такого вірша він ла­ден полюбити всю книгу. І справді, цей вірш став мало не гаслом поета і знайшов багато прихильників по всьому світі. І всі розуміли, що за поетичними образами стоять ліричні герої «Він» і «Вона», розлучені соціальним устроєм — природою людського життя. Тут вперше інтимні переживання пов’язані з суспільним жит­тям. У цьому ж розділі всесвітньо відома балада «Гренадери», де громадські інтер­еси відомі героям і навіть мають для них більше значення, ніж родинні чи осо­бисті. Та вони і є особистими, бо тут підданний перетворюється на громадянина.

Наступний розділ «Книги пісень» — цикл віршів «Знов на Батьківщині». Тут змальовується повернення до рідного краю, але в той самий час це пряме про­довження «Ліричного інтермецо». Тут нове розуміння всього, що сталося. Тут спроби звільнитися від нещасного кохання. Тут пошуки нових цінностей і під­готовка духовного переродження. Цікаво, що гітлерівці, які вважали творчість Гайне ворожою собі, не наважилися «викинути з літератури» баладу про Лоре- лею, що є у цьому розділі.

Гайне знову вирушає у подорож, на цей раз Гарцем — потаємним місцем, де на Брокені збирається відюмське кодло, де живе в Ільзенштейні принцеса Ільза, що колись на смерть зацілувала імператора Генріха. Він хоче піднятися «в гори, де живуть звичайні люди, вільно вітер повиває і вдихають легко груди». Там не­має «гладких і безсердечних» кавалерів і дам, там є справжнє життя.

Заверщують «Книгу пісень» два цикли, що складають розділ «Північне море». Відомо, що море в літературі романтизму є образом-символом волі, життя, яке підкоряється тільки власним законам і виносить людину до розквіту і піднесення.

Отже, сталося небачене диво: вірші різних форм, написані у різні часи ство­рюють нову суперформу. Ще за життя автора було 13 видань цієї збірки. Гадаю, тому, що нові ідеї мають відповідну форму. Тому, що ці твори зробили Гайне «поетом для третього сословія» — рупором народної Німеччини, яка протисто­яла вітчизняному деспотизму.

Боротьба за визволення людського духу від утисків традиційних і віджилих Ідей і норм завжди сприймається людством як піднесення гуманістичних ідеалів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 80 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz