ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Україна та Адам Міцкевич

Історія трьох слов’янських народів-сусідів переобтяжена обопіігьними скар­гами, образами, навіть злочинами. Кажу так, щоб не збитися на різдвяну казоч­ку у дусі Діккенса.

Зустріч польського поета і країни, де поляки панували аж до війн славно­го Богдана, була невідворотною. Гість не мав змоги не приїхати, а господарі не мали можливості відмовити візитеру.

22 жовтня 1824 року поліцейський приніс Міцкевичу урядове розпоряджен­ня про виїзд до Петербурга. Так закінчилося слідство про участь поета у підпіль­ному революційному гуртку «філоматів». У столиці імперії йому з товаришами було призначено стати викладачами Рішельєвського ліцею в Одесі. Трохи заба- рившися з від’їздом, щоб потрапити до Києва під час «Контрактів» (був такий міжнародний ярмарок), де могли б зустрітися з польськими і російськими рево­
люціонерами. З собою вони везли лист К. Рилєєва до одного з одеситів: «Полю­би Міцкевича і друзів його Малевського і Єжовського, добрі й славні хлопці... за почуттями і думками вони вже друзі, а Міцкевич до того ж і поет — улюбле­нець нації своєї».

Ришельєвський ліцей відмовився від таких учителів, почалася звичайна бю­рократична тяганина, отже й поет пробув на півдні мало не рік. Тут був створе­ний цикл ліричних віршів про любов і про «великий світ», який перетворив свя­те почуття на предмет розрахунків. У Одесі також була розпочата поема «Конрад Валенрод». Там уривки з неї Міцкевич читав своїм польським друзям. А два мі­сяці перебуваїшя в Криму дали початок «Кримським сонетам», де головна геро­їня — туга за Батьківщиною, а головний герой — патріот-вигнанець. На початку циклу поставлений сонет «Аккерманські степи». Відчай, туга, глибока скорбо­та — ось такі почуття передані у 14 рядках класичної форми. Така форма може поневолити поета, якщо його думка і почуття дрібні і невиразні. Але «Кримські сонети» написані майстром, який підкорив собі форму. Пущкін у відомому «Со­неті» ставив Міцкевича поряд із Дайте, Петраркою, Шекспіром, Камоенсом, Вордсвортом. Тобто рівень геніальності був якщо не однаковий, то близький...

Проте відчай поета немає нічого спільного з безнадією. Штиль... Проте він обов’язково зміниться ревучим вітром і хижими хвилями, які кидаються на бе­рег. Зорі здаються вигнанцю проводирями до рідних країв, де лісові хащі і боло­та не гірщі від кримських краєвидів.

Проте рипуча державна мащина крутила свої колеса і коліщата, і нарещті польських вигнаїщів наказано було відправити до центральних губерній імперії, де вони самі ПОВНІШІ були знайти собі місце служби. Для Міцкевича було заре­зервоване місце у канцелярії московського генерал-губернатора.

Із Україною прийщлося попрощатися, залищивщи згадку про ляха, який не мав наміру стати паном над українським людом. Про слід України в творчості поета не дадуть забути його вірщі і поеми.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 115 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz