ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Морально-філософські уроки казкової повісті А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

Казкова повість «Маленький принц» написана Екзюпері і для дітей, і для дорос­лих. Як і всі книги письменника, вона — про повагу до людей, про відповідаль­ність перед людством. І ще про те, як навчитися цьому складному ремеслу. Екзю­пері не любить наставлянь, як не люблять їх всі діти. Але, розповідаючи історію Маленького принца, він разом зі своїм героєм переконує читача в простих і муд­рих істинах.

Слухаючи дзвінкий голосок Маленького принца, розумієш, що в гуркоті вели­ких міст і в повсякденній суєті і турботах відмерла в «дорослих» людях природна щедрість серця, зникли відвертість і щирість стосунків, хазяйська дбайливість про чистоту своєї планети.

Вони дедалі більше занурюються у світ цифр, «забираються у швидкі поїзди» і вже самі не розуміють, чого шукають. «Вони не знають спокою і кидаються то в один, то в інший бік». Світ дорослих людей на землі — це світ «королів», «п’я­ниць», «географів», «ділків» і «честолюбців», що перестали розуміти, «що таке життя», «що важливо і неважливо».

 

Не так треба жити, як живуть ці диваки — дорослі. Замість того щоб прикра­шати свій будинок, обробляти свій сад, свою планету, вони ведуть війни, тира­нять інших людей і потішаються суєтним життям.

Людям багато чому треба навчитися: радіти заходам і сходам, милуватися кра­сою полів і пісків, цінувати воду глибоких колодязів і сяйво зірок у небі.

Треба думати про маленькі й великі турботи своїх сусідів по Всесвіту. Треба втішити того, хто плаче на твоїй планеті. Не можна забувати друзів і «тих, кого ти приручив». Людина повинна почувати свою відповідальність за інших, за все, що відбувається у світі.

Екзюпері дивиться на людей очима Маленького принца, що прилетів з іншої планети. Чи зуміємо ми самі подивитися на себе з боку? Чи осилимо «суворий суд над самим собою?»

Письменник вірить у перемогу здорового глузду навіть у дорослих людей. Інакше він не став би розповідати історію Маленького принца з астероїда Б-612.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 89 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz