ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Найголовніше бачиш тільки серцем (за твором А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»)

От мій секрет, він дуже простий: проникли­ве одне лише серце. Найголовнішого очима не побачиш.

А. де Сент-Екзюпері 330

 

французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері (1990—1944) був пілотом, літав над Південною Америкою, над Кордильєрами, над Сахарою, прокладав нові траси, розбивався, приходив на допомогу товаришам. Він звик дивитися на нашу Землю зверху, з висоти. Можливо, саме це допомогло йому побачити в ній Пла­нету людей і зрозуміти, що кожна людина — це теж окрема планета, зі своїми прикрощами, радощами, самотністю. Щоб перебороти цю самотність, з’єднати людей тонкими нитками взаємної любові, злітають у небо герої повістей «Нічний політ» і «Південний поштовий».

Незадовго до своєї загибелі Сент-Екзюпері написав сумну і глузливу казку для дітей і дорослих «Маленький принц». Юна людина пізнає світ. І при цьому зішто­вхується з різними істотами — беззахисною і примхливою Трояндою, пихатим Королем, мужнім Ліхтарником, безвладним П’яницею, що не бачить нічого далі власного носа. Астрономом, заклопотаним аварією Льотчиком, мудрим Лисом, підступною Змією. І ті, хто живе на невеликих астероїдах, і ті, хто живе на Землі, насправді обертаються навколо власних проблем, дорослих і важливих. Внутріш­ній світ кожного — замкнутий простір, у який нелегко пробитися іншій людині, особливо — дитині. Тільки двоє розуміють, як важко часом доводиться цій «ма­ленькій планеті»: Льотчик, він же — автор, що не забув про власне дитинство, і старий самотній Лис, що навчив хлопчика осягати тендітну мудрість людських стосунків.

Спілкування з Лисом приборкує дитячу довірливу квапливість Маленького принца. Він учить хлопчика болісному мистецтву чекання. Треба готувати серце, душу до дружби і любові. Щоб зрозуміти людину, треба навчитися вдивлятися в неї, відокремлювати головне від дрібниць, прощати дрібні недоліки: адже найго­ловніше завжди буває приховано всередині і відразу його не розглянеш. Розстав­шись із Трояндою, а потім — з Лисом, Маленький принц розуміє, як боляче розривати щиросердечні зв’язки. Тому, зустрівши Льотчика, він терпляче чекає, коли під маскою зовнішньої заклопотаності з’явиться його справжнє обличчя, коли втомлена доросла людина, що стоїть на краю загибелі, побачить перед собою не просто дивну дитину, але й Людину. І зуміє на деякий час стати дитиною, зрозуміти Маленького принца і полюбити його. І коли хлопчик повертається на свою планету. Льотчик продовжує пам’ятати і бачити його — адже зірку чужої душі можна побачити не в телескоп, а тільки чуйним серцем.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 141 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz