ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Українська пісня «Там, де Ятрань круто в’ється» (твір-розповідь, твір-опис пісні)

Якось моя родина їздила на справжній народний ярмарок, де продавці були вдягнуті в національне вбрання, а на прилавках у них лежали лише натуральні продукти, вирощені на власних ділянках або вироблені власноруч: овочі, фрукти, мед, сало, дерев’яний розписний посуд, вишиванки. Все навколо було прониза­но українським колоритом, тому навіть просто перебувати там було приємно. По­серед площі, де йшла торгівля та прогулювалися люди, виступали музики. Вони співали народні пісні, граючи на народних інструментах. Але поки співи були ба­дьорими, якимись «звичайними», я їх навіть не помічала, якось не звертала уваги.

Аж раптом залунала приємна протяжна мелодія, а співати вийшла зовсім мо­лода непримітна дівчина у вишиванці та віночку. Мені чомусь одразу ж схотілося її послухати — вона виглядала такою одухотвореною. Я підійшла ближче і почула перші рядки пісні:

Там, де Ятрань круто в’ється,

З-під каменя б’є вода,

Там дівчина воду брала,

Чорнобрива, молода...

Це був найкрасивіший початок пісні, що я колись чула, бо мелодія линула, ніби котилася на хвилях тієї Ятрані, а голос дівчини був неймовірно сильним. Співачка так добре володіла своїм голосом, що, здавалося, вона насправді страж­дає. Пісня була сумною, але чому, я зрозуміла, лише почувши два наступних ку­плети:

...Ти, дівчино, ти щаслива:

В тебе батько, мати є,

Рід великий, хата біла,

Все, що в хаті, то твоє.

 

А я бідний, безталанний;

Степ широкий — то ж мій сват,

Шабля, люлька — вся родина,

Сивий коник — то ж мій брат.

Пісня співається від імені безрідного козака, який побачив на березі ріки Ятрань красиву дівчину і розповідає їй про свою тяжку долю. Життя дівчини зда­ється йому безбідним, легким, казковим, тоді як на його долю випало багато горя та лиха.

Мелодія пісні мене вразила своєю неспішною плинністю та виразністю, а го­лос дівчини лунав сильно та голосно. Він здіймався високо над ярмарковою пло­щею. Інколи здавалося, спів ось-ось надірветься — стільки там було пристрасті.

Після закінчення пісні весь ярмарок, голоснр аплодував дівчині-співачці, і вона виконала ще багато пісень. Але настільки ж чарівної та зворушливої серед них уже не було.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 183 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz