ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 37
Гостей: 37
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Чому люди боролися за волю? (Твір-роздум на патріотичну тематику)

В українській літературі багато написано на тему волі та боротьби за волю на­шого народу. А з нашої історії мені відомо багато фактів такої боротьби: це й ко­зацький рух, і партизанський опір під час Великої Вітчизняної війни, і опір пар­тизанів Закарпаття комуністичному режиму. Але дуже цікаво знайти відповідь на запитання: чому люди настільки серйозно ставляться до волі, що готові поклас­ти за неї своє життя?

Що таке воля для тих героїв, про яких ми можемо прочитати у підручниках історії? Я вважаю, шо для них це й справді було питанням життя чи смерті. По- перше, тому, що в давні часи війну та напади зі зброєю ніхто не засуджував. Чо­ловіки завжди воювали, і вважалося, що перемогу можна здобути лише силою. На війні можна було здобути собі славу та багатство (трофеї і нагороди). Тому, якщо в чоловіка був героїчний характер, а обставини його не задовольняли, він брав у руки зброю і намагався здобути своє щастя силою.

По-друге, у світі, де панувала сила, для простих людей залишалося не так вже й багато благ. Людина могла чесно й важко працювати, проте жити упроголодь. Якщо юнаки з дитинства бачили несправедливість та страждання своєї родини, вони виростали волелюбними, починали «шукати правди».

Люди часто зазнавали образи від тих, кого вони й без того ненавиділи. Напри­клад, якщо пани, маючи необмежену владу, ображали чи катували старих людей, жінок чи дітей, то чоловіки, брати та батьки йшли захищати свої родини. Згодом це стало традицією для хоробрих чоловіків, і захищали вони вже не тільки власну родину, але й родини всіх своїх земляків, а також рідну землю. Я гадаю, саме так виникли Запорозька Січ та всі партизанські рухи.

Що таке воля для мене? Якщо замислитися над цим серйозно, то я розумію, що народився в таких умовах, що волі не було замало. Наша країна — незалежна самостійна держава, у нас немає ані кріпосного права, ані узурпаторського полі­тичного режиму, Навіть у родині батьки дають мені багато волі, а якщо й трохи обмежують її, то я добре розумію причини та добровільно приймаю ці правила. Тому я навряд чи можу зрозуміти стан душі, коли волі не вистачає більше, ніж усього іншого, коли навіть життя не здається такою вже цінністю. Але я пова­жаю людей, які століттями виборювали таку державу, яку ми маємо зараз. Якби я міг подякувати їм тепер від імені нащадків, що живуть вільно, я б, звичайно, зробив це.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 248 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz