ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Слово про похід Ігорів» - енциклопедія життя Русі XI—XII ст.

«Слово про похід Ігорів» — велична пам’ятка давньоруської літератури, також його можна вважати й енциклопедією життя Русі XI—XII ст.

Прочитавши твір, я довідалася багато нового про наших далеких предків. З яким болем та проникливістю невідомий автор-патріот розповідає про головне лихо того часу — відсутність політичної єдності князів, їхню ворожнечу між со­бою, міжусобні війни. Все це призводило до ослаблення держави. Такою ситуаці­єю скористалися східні та південні сусіди русичів — половці. З кінця XII ст. вони почали часто вторгатися на руські землі, грабували та спалювали міста й села, за­бирали в полон юнаків та дівчат, убивали старих та дітей.

Часто доводилося руським князям зустрічатися з полрвцями на полі бою. Про один із таких епізодів історії розповідає автор «Слова про похід Ігорів». У центрі сюжету твору — невдалий похід в половецьку землю новгород-сіверського князя Ігоря, який

Нагостривши серце своє мужністю,

Сповнився ратного духу Та й навів свої хоробрі полки На землю Половецьку,

За землю Руську.

Необдуманий вчинок мав трагічні наслідки: дружина князя загинула, а сам він потрапив у полон. Із гіркотою невідомий автор констатує:

Тут кривавого, вина недостало,

Тут пир докінчили Хоробрії русичі:

Сватів упоїли,

А самі полягли За землю Руську.

Подія ця дійсно відбулася в 1185 році, картину поразки Ігоря відтворено в Іпа- тіївському списку «Літопису Руського».

Також правдиво у поемі відображено вірування русичів. Минуло майже два століття з того часу, як на Русі було прийнято християнство. Та у XII столітті, в час написання твору, і пізніше язичницькі елементи були ще сильними. Давні боги, такі як Велес, Перун, Хоре, Дажбог, ще жили у свідомості людей, зберегли­ся у звичаях, обрядах, піснях, прикметах. Так, під час походу Ігоря сталося соняч­не затемнення. Це було поганою прикметою. Та Ігор вирішує продовжити похід, він не зважає на попередження. Хоча, я впевнена, в глибині душі він налаштова­ний на те, що язичницьке Сонце не подарує йому легковажності.

У кінці поеми згадується й нова релігія — християнство. Автор співає хвалу

Князям та дружині,

Поборникам християн Проти полків поганських!

Таким чином, я переконалася, що автор «Слова...» дійсно правдиво змальовує життя тієї епохи. З нього можна черпати інформацію про історичне минуле на­шого краю.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 162 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz