ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 22
Гостей: 22
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Історична основа «Слова про похід Ігорів»

До цього часу між ученими точаться суперечки, ким був автор «Слова о пол­ку Ігоревім», адже він у творі нічого не говорить про себе. На мою думку, автор «Слова...» був високоосвіченою людиною. Він добре орієнтувався в історичному минулому Русі, знав фольклор, тонко розумів психологію людей. Я впевнений, що поет був серед учасників походу; він був один із п’ятнадцяти воїнів, які вря­тувалися від загибелі і повернулися на Русь. Поет у «Слові...» не тільки відтворив усі перипетії невдалого походу, а й згадав про давні часи, про князів, які захища­ли рідну землю від кочівників. У творі немає розлогих історичних розвідок, але кожне слово автора наповнене смислом, який варто розгадати.

Що ж стало причиною походу князя Ігоря?

Князь Ігор — типовий Ольгович. Внук горезвісного Олега Святославича, яко­го автор «Слова...» називає «Гореславичем», брав участь у поході проти половців у 1174 році, але часто об’єднувався з кочівниками у війнах проти інших князів.

У 1183 році київський князь Святослав об’єднав дружини князів і розбив по­ловців. Хан Кобяк та сімсот його воїнів потрапили в полон. Наступного року ру­сичі знову завдали поразки кочівникам.

Князь Ігор не брав участі в цих битвах. За однією версією, гонець, якого послав Святослав до Ігоря, запізнився, за іншою — князь Ігор чи то не встиг об’єднатися з військом через ожеледь, чи то заблукав у тумані. У будь-якому разі це, вочевидь, бентежило палкого, гордовитого князя і підштовхнуло до нерозваж­ливого вчинку. Блискучі перемоги Святослава спонукали Ігоря виступити в похід власними невеликими силами. Це, скоріше, був не похід, а набіг, адже більшість воїнів Ігоря були кіннотнйками, а тому військо пересувалося досить швидко.

Мені здається, що Ігорю було соромно за його попередні угоди з ворогами рідної землі, і він пройнявся сміливою думкою відібрати в половців Тмуторокань, давнє володіння Ольговичів.

У рік виступу проти половців Ігорю виповнилося 34 роки. У нього було троє синів від першої дружини — Володимир, Олег і Святослав. Незадовго до походу Ігор одружився з юною Єфросинією Ярославною, дочкою галицького князя Ярос­лава Осмомисла. Ось чому у «Слові...» Ярославна тужить тільки за Ігорем: діти князя були її пасинками.

У поході князя Ігоря підтримував його рідний брат, шо був молодший від ньо­го на дев’ять років, курський і трубчевський князь Всеволод із дружиною. Разом з Ігорем і Всеволодом у похід виступили племінник Святослав Ольгович з Риль- ська та двоє старших Ігоревих синів — Володимир і десятирічний Олег. До речі, княжич Володимир разом із батьком потрапив у полон і повернувся на Русь через декілька років разом із дружиною Кончаківною і немовлям.

 

А далі все відбувалося так, як описав автор «Слова...». Військо Ігоря висту­пило з Новгород-Сіверська 23 квітня 1185 року. З ним були дружини молодших князів і ковуї на чолі з чернігівським воєводою Ольстином Олексичем. 1 травня

0     15 год 25 хв відбулося повне затемнення сонця. Об’єднана дружина Ігоря налі­чувала 6—8 тисяч воїнів-вершників, які пересувалися досить швидко, але напасти на половців зненацька не вдалося.

10 травня війська князя Ігоря і половець'кого хана стали на різних берегах річ­ки Сюурлій. У цей день битва завершилася перемогою князя Ігоря. Наступного дня зранку із степу посунуло основне військо хана. Половців було так багато, що їхні стріли справді закривали сонце. Русичі бились два дні, 12 травня почали ті­кати чернігівські ковуї, Ігор, знявши шолом, помчав зупиняти їх, але повернув­ся тільки один з ковуїв. Коли князь повертався, половці обступили його і взяли в полон. З усієї дружини на Русь повернулися лише 15 воїнів.

Кобяк ставився до полонених князів як до гостей, але приставив до Ігоря двадцять воїнів. Проте охорона не вгляділа князя. За допомогою вихрещеного по­ловчанина Лавура (Овура, Лавара) князь Ігор утік із полону і повернувся на Русь.

Автор «Слова...» добре орієнтувався в історичних умовах тодішньої Русі, знав князів, їхніх предків, родичів, друзів, ворогів. Але темою твору стали не життєпи­си князів і навіть не похід Ігоря. Усі історичні розвідки стали лише основою «Сло­ва...», в якому автор-патріот закликав князів до єднання в ім’я щастя рідної землі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 519 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz