ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Образи-символи та їх роль у «Слові про похід Ігорів»

«Слово про похід Ігорів» — невеликий за обсягом твір, наповнений як живи­ми героями, так і образами-символами, що відіграють велику смислову та ідей­ну роль.

Головний образ-символ — це Руська земля. Доля рідного краю є предметом уболівань автора. За її розквіт і свободу борються кращі сини народу, які готові накласти головою «за землю Руську».

Руська земля постає в «Слові...» як єдиний живий організм. Читач зримо ба­чить перед собою і порослий ковилою причорноморський степ, де скриплять не­мазаними колесами половецькі вози, і сріблясті хвилі Сули, і спокійну Двіну, і порожистий Дніпро, і стрімкі урвища Карпат, які підпер своїми залізними полка­ми могутній князь Ярослав Осмомисл.

Перед фатальною битвою рідна земля немов попереджає русичів: віють вітри, з моря насуваються чорні хмари, степи затуманились пилом, скаламутились ріки.

Ще більшої виразності набуває образ землі Руської під час втечі князя Ігоря з половецького полону. Дон «леліяв князя на хвилях, слав йому зелену траву на своїх берегах срібних, одягав його теплою млою під тінню берегів зелених, стеріг його гоголем на воді, чайками на струмках, чернядьми на вітрах». Як тікав Ігор від Кончака і Гзака, то «ворони не каркали, галки позамовкали, сороки не стре­котали...», а дятли стукотом путь до ріки вказували.

Ще на початку походу рідна земля ніби попереджала, що зазнає військо по­разки: сонце «тьмою всіх його воїв прикрило». Див, міфічний образ, кричав з вер­хівки дерева, чи то попереджаючи про нещастя, чи то даючи знак половцям про наближення русичів.

Після поразки Ігоря поскакали по Руській землі Карна і Жля — персоніфіко­вані образи скорботи, жалю, плачу за вбитими, понесли вогонь людям.

Образами-символами наповнений «мутен» сон київського князя Святослава.

0     чорне покривало, і тисове ліжко, і синє вино, і великі перлини з порожніх са­гайдаків пособників-поган, і каркання воронів, і, головне, відсутність князька- оберега на злотоверхім храмі — усе це символи біди.

Почувши про поразку Ігоря, співає-плаче на валу Путивля молода дружина князя Ярославна. Автор називає її «чайкою незнаємою», адже образ чайки в усній

народній творчості уособлює в собі образ жінки-матері, жінки-дружини, яка ту­жить за втраченим сином чи чоловіком. Ярославна звертається до вітру, до Дні­пра, до сонця, які в уяві русичів були не лише силами природи, а й живими істо­тами, які могли прийти на допомогу, розрадити, захистити.

Образи-символи, що діють у творі поряд з образами людей, дають нам змо­гу повніше відчути дух часу, коли люди не відділяли себе від природи, вірили в її силу і безмежні можливості.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 737 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz