ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Провідні мотиви циклу творів Т. Шевченка «В казематі»

І.    В Орській фортеці. (5 квітня Т. Шевченка було несподівано заарештовано і від­правлено до Петербурга, де його кинули у каземат III відділу фортеці. Саме тут поет провів найжахливіші у своєму житті квітень і травень. Т. Шевченко три­мався з гідністю, не каявся і не просив пробачення. Був стійким і несхитним.

Незважаючи на тяжкі обставини перебування в казематі, поет писав. Тут він створив 13 поезій, які пізніше об’єднав у цикл «В казематі».)

10.   «Моїм соузникам посвящаю...» Мотиви циклу «В казематі». (Вірші, які скла­дають цикл, вражають багатством жанрів: балади, пісні, ліричні поезії. Такою саме багатою є й тематика творів. У багатьох творах звучать мотиви розлуки, втрати рідних і коханих людей, духовного братства, тривожні роздуми про за­втрашній день.)

1.     Провідний мотив циклу — мотив суму та самотності. (У віршах часто від­чувається мотив суму та самотності. Розпочинається цикл поезією «Згадай­те, братія моя...». Самотність ліричного героя викликана духовним станом ув’язненого. Йому не вистачає духовного спілкування, тому він звертаєть­ся до «братів» — членів Кирило-Мефодіївського товариства. Також у пое­зії звучить і мотив любові до Батьківщини — України.)

2.     Самотність має різні причини. (У поета у віршах самотність викликана різними причинами. Так, у поезії «Ой одна я, одна» розповідається про дівчину-сироту, якій ні до кого притулитися. Самотність може бути викли­кана розлукою або нерозділеним коханням, як у поезії «Чого ти ходиш на могилу?». У ній розповідається про самотню матір, що вічно дожидає до­чку, яка страждає через смерть коханого.)

3.     Мотив пустоти та окраденої долі. (Сумним настроєм перейняті твори, у яких ідеться про покинуту хату, яка перетворилася на пустку. А колись же тут жили люди, раділи і на щось надіялися. Ось пустує оселя, яку поки­нула недбала донька заради розкоші («Не кидай матері»), а там нарікає на вкрадену долю каліка-москаль, повернувшись у село, де його вже ніхто не чекає («Рано-вранці новобранці»).)

4.     Твори на історичну тематику. (Маленька балада «За байраком байрак» на­писана на історичну тематику. У ній поет порушує проблему неминучої кари за злочини проти нації. Герой твору, самотній козак, не має спокою у могилі, бо за життя був причетний До братовбивства.)

5.     «Садок вишневий коло хати» — шедевр світової лірики. (У далекому Пе­тербурзі в казематі згадав Шевченко рідний край, вишневі садки, молодих дівчат, співи яких лунали аж до пізнього вечора. Все це він відтворив у не­великому вірші «Садок вишневий коло хати...». Це мальовнича картина, у якій гармонійно зливається життя природи та життя людини.)

III. Уроки циклу. (Вірші поетичного циклу «В казематі» хвилюють читачів не тіль­ки силою слова та вираження думки. Це також і серйозна наука для кожного з нас, зразок гордої поведінки, самодисципліни та високої моральності.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 695 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz