ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 43
Гостей: 43
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Леся Українка - геніальна поетеса

I.     Дочка Прометея. (Своєю творчістю Леся Українка збагатила українську пое­зію новими темами й мотивами. Вона вивела українську літературу на широку арену світової літератури. А за волелюбність та оптимізм її називали дочкою Прометея.)

II.   Дитячі роки.

1. Родина. (Леся Українка народилася 25 лютого 1871 року у Новограді- Волинському. Мати її — письменниця Олена Пчілка, батько — Петро Ан­тонович Косач — юрист. Батьки багато уваги приділяли освіті дітей, роз-

 

вивали інтерес до літератури, вивчення мов. У дев’ять років Леся вже пи­сала вірші, у тринадцять почала друкуватись. У 1884 році у Львові в часо­писі «Зоря» було опубліковано два вірші («Конвалія» і «Сафо»), під якими вперше з’явилось ім’я — Леся Українка.)

2.     Хвороба та навчання. (В юнацькі роки Леся захворіла на туберкульоз, із яким вона боролась усе життя. Хвороба призвела до того, що дівчинка не ходила до школи, однак завдяки матері вона здобула глибоку й різнобічну освіту. Письменниця знала понад десять мов, вітчизняну і світову літерату­ру, історію, філософію. Так, наприклад, у 19 років вона написала для своєї сестри підручник «Стародавня історія східних народів».)

III.     Основні поетичні збірки Лесі Українки. (На початку 1893 року у Львові вихо­дить перша збірка поезій Лесі Українки — «На крилах пісень». Серед вміще­них у збірці творів виділяється вірш «Сопіга зреш зрего», що сприймається як кредо молодої письменниці. 1899 року у Львові виходить друга збірка поезій — «Думи і мрії». Відкривала її поема «Давня казка».)

IV.    Останні роки життя. (25 липня 1907 року Леся Українка стала дружиною Кли- ментія Квітки. Чоловік здобув посаду в суді в Криму в Балаклаві, й подружжя переїхало туди, а згодом до Ялти. Здається, прекрасний морський клімат мав би сприяти поліпшенню здоров’я, а поетесі стало гірше. Берлінський профе­сор радив їхати до Єгипту, але зібрані на поїздку гроші подружжя віддало на організацію етнографічної експедиції, основною метою якої був запис мелодій українських народних дум. Через хворобу Лесі Українці доводилось багато їз­дити по світу. Вона лікувалася в Криму і на Кавказі, у Німеччині і Швейцарії, в Італії та Єгипті. І хоча чужина завжди викликала в неї тугу за рідним краєм, але й збагачувала новими враженнями, знанням життя інших народів. Останні роки Леся Українка жила в Грузії та Єгипті. Перемагаючи тяжкі страждання, вона знаходила силу працювати. Леся Українка померла 1 серпня 1913 року в грузинському містечку Сурамі. Тіло її перевезли до Києва і поховали на Бай­ковому кладовищі.)

V.      Вшанування пам’яті. (У 2013 році було проведено заходи з ушанування пам’яті видатної письменниці, адже минуло 100 років з дня її смерті. Засновано літе­ратурну премію імені Лесі Українки за найкращий твір для дітей. Премія при­суджувалася щороку, починаючи з 1972-го. Її ім’ям названо вулиці, площі, парки, сквери. У Ялті 1991 року відкрито музей Лесі Українки, встановлено пам’ятники поетесі як в Україні, так і за кордоном.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 285 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz