ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Характеристика образу Івана Вишенського. (Поєна І. Франка «Іван Вишенський»)

Ставлення до реального Івана Вишенського з боку літературознавців та істо­риків суперечливе. Бібліографуй літературознавцю Володимиру Полеку належить таке висловлювання про Вишенського: «Захищаючи своє прагнення для спасін­ня тільки власної особи, Іван Вишенський пішов далі — він зрікся не тільки цьо­го світу, а й рідного народу». Доктор філологічних наук Володимир Погребенник побачив у цьому образі зовсім інше: «Іван Вишенський обрав служіння Богу не в відірваності від світу, а в праці для рідного народу».

Поясненням такого суперечливого ставлення може бути лише суперечливість самої особи полеміста. Навіть його портрет різко контрастує з його характером: «Серед них дідусь похилий, зморщений, сивобородий, в сіряці на голім тілі...» Але у цьому старому тілі міститься могутній дух цілеспрямованої особи, «незлам­ної віри людини».

Серед рис характеру Івана Вишенського — безліч чеснот: незламний у при­йнятті рішень, захисник православної віри, принциповий, добрий, щирий, здат­ний на самопожертву чоловік, патріот, глибоко віруюча людина.

/

 

 

 

Про його патріотизм Франко пише так: «Дай мені братів любити і для них життя віддати! Дай мені ще раз поглянуть на свій любий, рідний край!» Герой за­вжди готовий прийти на допомогу: «Чи не був я їй порадник на непевнім роздо­ріжжі? Чи не додавав відваги її втомленим борцям?» Він мудрий та досвідчений: «Але ти ж велів шукати правди!.. Без твоєї волі думка не пройде на ум», стійкій у вірі: «Про постійне і величне думай тут, душе моя», мужній і незламний («Пока­жися тут між нами, як старий борець»), аскет («Камінь тут довкола мене... — се мій дім і мій притулок, подушка і накриття»),

Іван Вишенський приймає страждання як невід’ємну й необхідну частину зем­ного світу, необхідну для досягнення Життя Вічного по смерті. Через це він оби­рає аскетичне життя, усамітнення в Афонських печерах.

Існує версія, що усамітнитися в Афонській печері реального Івана Вишен­ського змусило нещасливе кохання — дуже сильне, могутнє почуття. Але це не спустошило душу цього чоловіка, адже вона була сповнена іншим могутнім по­чуттям — любов’ю до людей та Батьківщини. Саме ці риси і стали визначальни­ми в образі літературного героя поеми.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 150 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz