ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Образ поета у поемі Лесі Українки «Давня казка»

«Давня казка» — одна з найвідоміших поем Лесі Українки. Разом із поетесою ми переносимося в епоху Середньовіччя, в часи лицарських подвигів та мужніх і вольових борців за свої переконання.

Одним із головних героїв твору є співець-поет. Це проста за походженням лю­дина, але наділена неабияким поетичним талантом. Він складає прекрасні вірші, які користуються популярністю в народі:

...була у нього пісня І дзвінкою, і гучною,         • •

Бо розходилась по світу Стоголосою луною.

Хоча він ще молодий, та розуміє силу слова, має почуття власної гідності. Він не боїться бундючного та гонористого Бертольдо, не плазує перед ним. Навпаки, переконаний, що має більше багатства, ніж граф. Бо все, «чого душа запрагне», він може створити «в одну хвилину». Найбільшим щастям поет вважає те, що він вільний у своєму виборі.

Скрізь гуляю, скрізь буяю,

Мов той вітер дзвінкий в полі;

Сам я вільний і ніколи Не зламав чужої волі!

Співець поважає людей — і бідних, і багатих, доки вони не чинять кривди ін­шим. Він здатний співчувати стражданню і безкорисливо допомагати. Так, поет стає у пригоді лицареві Бертольдо, він складає серенаду, за допомогою якої зако­ханий граф Завойовує серце нареченої. І співець це робить, не чекаючи на вина­городу чи іншу подяку,

Поет послідовний у своїх діях. Він за будь-яких обставин залишається добрим і щедрим, виступає проти несправедливості. Зустрічаючи слуг Бертольдо, який став правителем-тираном, поет поводиться гідно, він усвідомлює свою моральну вищість над колишнім приятелем.

Подививсь на слуг спокійно,

Гордовито привітався.

Всі Бертольдові погрози Слухав мовчки, усміхався.

До останніх днів свого життя пОет зберіг спокій та залишився чесним. Він го­товий загинути у в’язниці, але залишитися вірним своїм переконанням, своїй бла­городній місії.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 531 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz