ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 16
Гостей: 16
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Утвердження оптимізму та сили духу в поезії «Хотіла б я піснею стати»

Поезію Лесі Українки часто називають мужньою. І недарма. Адже думами вона нерідко сягала висоти неба, поринала глибоко у води морські, а сама в цей час могла бути прикута до ліжка. Та ніколи не втрачала надії та сили духу, не впа­дала у відчай, а ще й підтримувала близьких. Що давало дівчині задоволення, ро­било щасливою? Про що вона мріяла? Відповіді на ці запитання знаходимо у ві­рші «Хотіла б я піснею стати».

Провідним мотивом поезії є мотив вільної творчості-польоту, що передає ду­шевний стан митця. Лірична героїня мрійлива, романтично налаштована, вона прагне перетворення світу, для себе бажає твердості й сили духу. Щоб яскравіше, глибше й переконливіше передати свій стан, вона використовує художні образи пісні, зорі, моря, мрії, щастя таємного.

У поезії утверджується прагнення до пізнання світу. А це під силу тільки осо­бистостям з активною життєвою позицією. Саме такою і є лірична героїня., яка

Хотіла б ••• піснею стати У сюю хвилину ясну,

Щоб вільно по світі літати,

Щоб вітер розносив луну.

Остання строфа поезії — це згусток енергії та почуттів. Відчувається, що лі­рична героїня — сильна особистість.

Лунали б тоді мої мрії І щастя моє таємне,

Ясніші, ніж зорі яснії,

Гучніші, ніж море гучне.

Почуття героїні передаються за допомогою влучних художніх засобів. Епітети «хвилину ясну», «яснії зорі», «співом дзвінким», «хвилі прозорі», «щастя таємне» свідчать про те, що душа у неї чиста, налаштована на добро та відкрита всьому но­вому та світлому. Вона думкою охоплює весь бажаний для неї світ: і зорі, і море. Подібна вітрові, літала б вона по світу, вільна у своїх мріях і легка та дзвінка, як пісня. І таке прагнення героїні передається за допомогою метафор «піснею стати», «вільно по світі літати», «полинути співом дзвінким».

Із поезії Лесі Українки, як і з її життя, ми можемо черпати оптимізм, силу духу, потяг до високого і світлого.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 249 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz