ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Іван Малкович - один із яскравих представників сучасної літератури

І. Непересічний талант поета. (Визнання прийшло до Івана Малковича, коли йому було, дев’ятнадцять. Його було названо кращим поетом на семінарі мо­лодих українських авторів. А в 1986 році І. Малковича прийнято до Спілки письменників України, де тоді він був наймолодшим. Його збірки — «Білий камінь», «Ключ», «Із янголом на плечі».)

II.     Іван Антонович Малкович — самобутній поет гуцульського краю. (Народив­ся Іван Малкович 10 травня 1961 року в гуцульському селі Березові Нижньо­му, що на Косівщині в сім’ї Антося Малковича та Юлії Малкович (Арсенич). З діда-прадіда гуцул, поет органічно засвоїв із раннього дитинства перлини фольклору, загадковий світ язичницьких вірувань та обрядів Гуцульщини, що в майбутньому визначило самобутність творчого почерку письменника.)

1.     Шлях у літературу. (У 1976 році після закінчення місцевої школи Іван Малкович вступає на скрипкове відділення Івано-Франківського музич­ного училища імені Д. Січинського. 1980 року закінчує Івано-Франківське музучилище та вступає на філологічне відділення Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка, яке закінчив у 1985 році.)

2.     Поетичні збірки І. Малковича. (6 січня 1981 року виходить його перша велика поетична публікація у «Літературній Україні» із вступним сло­вом Д. Павличка. Вихід його першої книги гаряче відстоювала легендар­на українська поетеса Ліна Костенко. 1984 року з’явилася перша книжка віршів І. Малковича «Білий камінь», 1988 — збірка «Ключ». Третя книж­ка під назвою «Вірші» вийшла 1992 року, а поетична збірка «Із янголом на плечі» побачила світ у 1997 р.)

3.     Оригінальний талант. (Умовно-асоціативна манера письма автора була трохи незвичною для широкого читацького загалу. Тож і відгуки критики були неоднозначні й суперечливі: одні бачили народження справжнього оригінального таланту; інших дратувало незвичне метафоричне мислення поета, його схильність до езотеричної манери письма. Ось як написав про нього Дмитро Пашшчко: «...Він має музичну освіту, що благодатно відби­вається на його творах. Літературними вчителями цього автора можна на­звати Євгена Плужника та Богдана-Ігора Антонича. Але, приглянувшись уважніше до його поезії, побачимо, що в нього є третій і, можливо, най­головніший наставник — Павло Тичина. Вчитися для Івана Малковича — як, зрештою, для кожного справжнього митця — не значить наслідувати у письмі, а бути подібним лише у світовідчуванні, в жаданні певної естетич­ної досконалості... Але ж це поет, цілком своєрідний, справдешній. Його

• варто знати вже хоч би за те, що він в жодному слові своєму не покривив почуттям, шо він дуже цільний у тому настрої, котрий можемо назвати уболіванням за добротою, лагідністю життя, що він у кожному образі являє свіжість і вишуканість...»

Вірші Івана Малковича входять до літературних (вітчизняних і пере­кладних) антологій, хрестоматій, шкільних підручників, їх покладають на музику Марія Бурмака, Віктор Морозов, Тарас Чубай та інші композитори і виконавці. Рядками з його поезій називають вечори. За його сценаріями проводять свято Святого Миколая. А на Різдво і Старий Новий рік він сам ходить із вертепом та Маланкою.)

НІ. І. Малкович — засновник приватного дитячого видавництва «А-БА-БА-ГА- ЛА-МА-ГА». (З 1992 року 1. Малкович — засновник і директор видавництва дитячої літератури «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», права на книжки якого ку­пили відомі видавництва з одинадцяти країн світу. Видавництво добре заре­комендувало себе: Спілка письменників України визнала найкращою книж­кою 1994 року «Улюблені вірші», які були випущені ним. Книги видавництва 22 рази завойовували гран-прі та посідали перші місця на Всеукраїнському форумі видавців у Львові та в рейтингу акції «Книжка року». Книги цього ви­давництва «Снігова королева», «Казки туманного Альбіону», «Абетка», «Аліса у країні чудес», «Вінні-Пух», «Тореадори з Васюківки» — справжні витвори поліграфічного мистецтва. 1. Малкович докладає чимало зусиль для популя­ризації кращих зразків літератури для дітей. Іван Малкович — редактор, упо­рядник, автор та перекладач .кількох десятків книжок для дітей. «Це людина, маніакально віддана ідеї “особливо якісної української книги”. (Книжковий огляд, № 1, 2002). У 2004, 2008, 2009 рр. входить до «ТОП-ЮО найвпливові- ших людей України» щорічного рейтингу журналу «Кореспондент».)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 252 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz