ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Поетичний образ України в поезії В. Сосюри «Любіть Україну»

У творчості В. Сосюри чи не найголовнішим є образ рідної неньки України. Як гімн рідному краю, який переборює неймовірні труднощі, відстоює свою волю та національну гордість, сприймається поезія «Любіть Україну». Вона виникла як наслідок багатолітніх переживань поета за долю України, її історію, культуру, мову та незалежність.

У вірші В. Сосюра створює незабутній ліричний образ України, яка для поета «в світі єдина, одна». З почуттям синівської любові автор хвилююче малює карти­ни своєї вишневої України. Він бачить її красу в усьому: в сонці, у вітрі, у травах, у водах; її образ живий і привабливий. Багата на події українська історія, відбита «у пісні у кожній, у думі». Автор пишається співучістю свого народу, пісні якого облетіли весь світ, зачарувавши своєю красою. Сосюра зауважує, що Батьківщи­на в людини тільки одна, і її треба любити «в годину щасливу і в радості мить... у годину негоди».

Любити Україну — значить любити «мову її солов’їну». А порівнюючи Украї­ну з садом рясним, автор підкреслює багатство і щедрість її землі, пишається ро­ботящим своїм народом.

Україна — це велика індустріальна держава, її могутність — «в електровог- нях», «у зойках гудків», «у хвилях Дніпра». Автор милується Батьківщиною і за­кликає всіх:

Любіть Україну всім серцем своїм і всіми своїми ділами.

Митець згадує й буремні дні, коли «в диму канонад» було побито «чужинців в зелених мундирах».

Ніби перегукуючись із Шевченковими словами «...і чужому научайтесь й свого не цурайтесь», В. Сосюра, звертаючись до молоді, нагадує:

Не можна любити народів других,

Коли ти не любиш Вкраїну.

Анафора «любіть Україну» — це щирий заклик до всіх співвітчизників усвідо-' мити, що Батьківщина в кожного одна. Почуття любові до рідного краю виража­ється в поезії світлими барвами, влучними деталями, порівняннями: краса її вічно жива і нова, мова її солов’їна, вона — «як сонце і вітер», як «пісня».

Вічність, безсмертя народу і культури розкриваються порівнянням з купи­ною — вічнозеленим біблійним кущем, що горить і не згоряє. Саме про це йдеть­ся в останньому рядку твору:

Всім серцем любіть Україну свою —

І вічні ми будемо з нею.

Поезія має форму послання. Поет звертається в першу чергу до нас, підроста­ючого покоління, бо саме з нами пов’язує майбутнє України. Від того, наскільки щиро ми її любитимемо, залежить її доля.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 820 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz