ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 56
Гостей: 56
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Честь - ній секундант» (за поезією Б. Олійника «Ринг»)

Вірші Бориса Олійника надзвичайно чесні й глибокі. Читати їх цікаво, адже вони порушують проблеми, які нікого не залишають байдужими.

Мене особисто надзвичайно схвилювала ситуація, описана в поезії «Ринг». Дійсно, життя — це постійна боротьба. Ми боремося, наприклад, зі своєю лін­ню, відстоюємо свою точку зору, переборюємо певні труднощі, які стають на за­ваді досягнення нами своїх цілей, інколи доводиться поборотися, як говорять, за своє місце під сонцем. Життя — це арена, на якій зустрічаються у двобої добро і зло, правда і кривда. Адже люди — це носії різних поглядів і різних точок зору, .одні з них живуть за законами моралі, інші їх ігнорують. І часто, коли ми вжи­ваємо слово «боротьба», то маємо на увазі можливість помірятися не стільки фі­зичною силою, скільки духовною. У таких ситуаціях людина перевіряє себе, свою моральну стійкість.

У центрі твору — картина несправедливого бою, бою без правил, який має від­бутися на рингу. До нього готуються двоє. Не суперників, а ворогів:

Там не суперник мій, а ворог Зіперсь бундючно на канат.

Так, ворогів. Бо суперники прагнуть перемоги, продемонструвавши свою пе­ревагу над іншим у чесному поєдинку, на рівних з іншою людиною умовах. Во­роги ж у протистоянні можуть використовувати недозволені засоби, вдаватися до аморальних вчинків.

Ліричного героя вражає нахабність і підступність його ворога, який вступив у змову з суддею. Тому персонаж прекрасно розуміє, що справедливого бою годі сподіватися і налаштовується на складну жорстоку боротьбу:

Той ворог хитро, як лисиця,

Мені готує рішенець.

Нахабно в праву рукавицю Кладе для певності свинець.

Суддя те бачить

Та... не баче.                                                                       »

Вони у змовинах давно.

Та юнак не боїться виходити на ринг. Найважливіше для нього — не втратити честі та совісті, залишитися вірним своїм принципам та ідеалам:

Я все стерплю в жорстокім герці,

Аби лише, зберігши стиль,

Не пропустить удару в серце,

Не пропустить... Не пропустить...

Говорячи про удар у серце, герой саме і має на увазі загрозу втрати себе, чого в жодному разі він допустити не може. Він готовий захищатися від ворога:

Я визбираю в жмуток силу Своїх поразок і удач —

В ім’я Отця, і Духа, й Сина Обрушу з лівої удар...

Ліричний герой, суголосий з автором, засуджує підступність, брехню й утвер­джує загальнолюдські моральні ціннрсті — правдивість, здатність боронити свої ідеали, людську гідність і честь. Про це недвозначно свідчать рядки:

Іду, і поруч твердо

Крокує Честь — мій секундант.

І я вірю, що ліричний герой переможе. Він для мене є взірцем людини чесної, сильної духом, справедливої, безстрашної, рішучої, впевненої в своїх силах, само­відданої та наполегливої.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 180 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz