ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 40
Гостей: 40
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Чим мене приваблює постать М. Коцюбинського?

Михайло Коцюбинський — один із найвидатніших представників українсько­го художнього слова. Його твори приваблюють своєю простотою, вони зрозумілі й дохідливі.

Тому мені захотілося дізнатися більше і про самого письменника, і про його творчу манеру.

Народився майбутній класик у Вінниці в родині небагатого урядовця. Його дитячі роки були дуже щасливими: первістка надзвичайно любили батьки, він був улюбленцем родини. Від матері перейняв хлопець потяг до всього гарного і ро­зуміння природи. Письменник часто зізнавався, що з Дитячих літ полюбив сонце і все життя схилявся перед ним, «як язичник». Тому й не дивна, що митець був чуйною, доброю, милосердною людиною.

Коли М. Коцюбинський був репетитором дітей бухгалтера Мельникова і жив у селі Лопатинці, то часто ходив у поле, де працювали селяни. Коли зустрічався з ними на дорозі, то чемно вітався і приємно посміхався. У нього в кишенях за­вжди були цукерки, якими письменник пригощав дітей. А ще селяни дивували­ся, що цей пан, як і вони, розмовляв українською мовою. І переконував, що це не «мужицька» мова, а мова, якою говорить великий народ. Полюбили юнака се­ляни за простоту, за привітність до бідних, за жарт, за увагу до народної пісні та рідної мови.

Михайло Михайлович любив добро і вірив у його переможну силу, схилявся перед усім прекрасним, був ніжним і чуйним до людей, чутливим до краси. Не сприймав зла, кривди і підлоти. У своїй творчості він ніколи не був холодним спо­стерігачем, безстороннім літописцем. Одним героям він оддавав полум’яне сер­це, інших викривав нещадно; був «увесь серед своїх героїв, болів їх болями, жив їх радощами».

Михайло Коцюбинський шукає в житті справжнього героя, здатного на вчи­нок. Такими є персонажі його оповідання «Дорогою ціною» (1901 р.). Тема цьо­го твору — втеча кріпаків від пана і шукання волі за Дунаєм. Тема ця не нова, але розроблена оригінально. Образами втікачів Соломії та Остапа автор підкрес­лював вільнолюбну вдачу кріпаків, які мріяли вирватися з неволі. Характер Со­ломії — вірного товариша, сміливої і самовідданої жінки, розкривається у най­складніших ситуаціях. На велике виховне значення цього образу вказували сучас­ники М. Коцюбинського. Зокрема, відома українська письменниця і громадська діячка Н. Кобринська писала йому 1902 року: «Ваша Соломія — то джерело під час спеки... то завдаток типу жінок, що уміють боронити себе».

Михайло Коцюбинський — неперевершений майстер малої епічної форми. Його твори відзначаються лаконічністю, тонким ліризмом, глибиною розкриття внутрішнього світу героїв. Хоч письменник не виписує детально портретів своїх персонажів, а подає тільки найважливіші деталі, проте читач легко їх сприймає, домислює. Твори великого майстра не обтяжені описом побуту, широкими розпо­відями про події і людей. В них — живі картини, сцени й образи, найхарактерніші деталі, які створюють цілісне художнє полотно.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 179 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz