ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Тема поета і поезії у творчості В. Самійленка

І. В. Самійленко — «свідомий українець». (В. Самійленко — самобутній пись­менник. Його літературна спадщина включає в себе ліричні й сатиричні вірші, переклади творів зарубіжної класики, драматичні твори. Та все ж він був мит­цем глибоко національним. І. Франко дав таку оцінку його житло‘та творчос­ті: «Він українець, свідомий українець, усею душею відданий своїй країні та своєму народові, — і се в Росії тип поки що свіжий, тип, можна сказати, буду- щини. От тим-то він такий дорогий і любий кожному українському серцю, та­кий саморідний та національний — не штучний, а немов так готовий уже ви­ріс із рідного грунту. Він живо відчуває всі зневаги і всі — на жаль, такі нечис­ленні — радощі рідного народу».)

3.      Тема ролі митця, мистецтва в суспільному житті у творчості В. Самійлен­ка. (Тема поета і поезії є однією з найважливіших у творчості В. Самійленка. В одному з ранніх віршів («Пісня») він писав:

У пісні чоловік знайшов ''      Утіху від нудьги лихої

Й на працю веселіш пішов Під голос пісні чарівної.)

1. Поезія — безсмертна. (Але найповніше тема ролі митця, мистецтва в су­спільному житті розкрита у вірші «Не вмре поезія». Письменник у творі передає свою віру в те, що істинна поезія — із категорій вічних і існувати­ме на землі доти, поки існуватиме людство.

 

Не вмре поезія, не згине творчість духа,

Поки жива земля, поки на ній живуть,

Поки природи глас людина серцем слуха, —

Клопоти крамарські її ще не заб’ють.)

2.     У чому сила поетичного слова? (Поезія органічно пов’язана з життям лю­

дей, а сила поетичного слова полягає у його здатності торкатися найпота- ємніщих струн людської душі. Слово має надзвичайну силу, воно здатне збудити в людині приспані почуття, нагадувати їй про її призначення та спонукати до дії задля здійснення поставлених цілей. /

/.

Не вмре поезія, поки душа бажає Зирнути в ті краї, де око не сягне, і хоче з меж вузьких порватися в безкрає,

Щоб зрозуміти все небесне і земне.)

3.     Доля поета невід’ємна від долі людства. (Поети завжди були виразниками найвищих і найблагородніших прагнень людини. Кожен із них по-своєму розкривав тему місця поета і поезії в суспільстві. В. Самійленко цю про­блему вирішує оригінально, всього трьома такими простими, але геніаль­ними словами — «не вмре поезія». Саме остання строфа вірша і передає його розуміння високої місії народного співця:

А якщо людськості зла доля присудила Діждатися колись життя свого кінця,

о.                     То буде на землі останняя могила —

Останнього співця.

Поет переконаний, що поезія не вмре навіть тоді, коли людство біль­ше дбатиме про матеріальне та про задоволення своїх фізичних потреб, на­приклад про їжу. Він упевнений, що період бездуховності тривати довго не може, адже людська душа потребує краси, тягнеться до неї, до високої мрії, до чогось небуденного та бажаного.)

III.   Значення творчості поета. (Творчість В. Самійленка позначена справжнім по­етичним талантом і відзначається різноманітністю форм і жанрів. Він досяг високої майстерності у віршуванні, збагатив поетику української поезії. Зна­чну роль митець відіграв у розвитку української мови. Недаремно ж І. Франко вважав, що В. Самійленко володів секретами української мови так, як ніхто із сучасних йому поетів.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 212 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz