ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 37
Гостей: 37
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Чи легко вибрати ім’я дитині? (За гуморескою 0. Чорногуза «Як вибирати ім’я»)

Олег Федорович Чорногуз — відомий український письменник, автор багатьох гумористичних творів. 1971 року вийшла у світ одна з найоригінальніших його книг — «Книга веселих порад». Форма «веселих порад» як різновид прозового лі­тературного фейлетону в українській літературі трапляється рідко. Скількох про­блем сьогодення торкається автор, подаючи матеріал у формі викладу поглядів людини, умудреної життєвим досвідом.

Поради люблять давати практично всі'. Головний герой твору на цьому ділі со­баку з’їв. Він компетентний практично в усіх життєвих питаннях, тому не про­пускає жодної можливості висловити свою точку зору. А враховуючи те, що де­які люди не надіються на себе, а роблять так, як їм підказали, то оповідач зрідка дозволяє собі посміятися з таких людей, виявити своє лукавство. Влучне слово, дотепність, афористичність вислову, доброзичливість гумору, самобутність мови, художній лаконізм — характерні ознаки стилю автора.

А ще письменник виявляє себе як добрий знавець життя і побуту людей, про що свідчить ситуація, описана в гуморесці «Як вибирати ім’я». Творчий геній на­роду витворив загадку: «Що належить тобі, але користуються ним частіше інші?» Згадали? Звичайно, це ім’я. Тому й зрозуміло, чому часто до добору імені ново­народженому підключаються не тільки батьки, а й найближчі родичі та друзі — їм не байдуже, яке ім’я вони будуть часто вживати.

Із чого слід починати? «Перш за все, слід забути про будь-які сімейні традиції, якщо вони якимось дивом збереглись у вашій сім’ї. Все то пережитки минулого. Тепер нові часи, нові імена. Не варто в ці дні згадувати батька Арсена чи діда Ан­дрія, а тим більше прадіда Данила. Не треба згадувати й маму, бабу, прабабу. Не варто задумуватись і над майбутнім. Хай вас не хвилює вже тепер, як поставиться ваш син чи донька до підібраного вами імені. Це їх не цікавить. Вони ще до цьо­го не доросли. Єдине, що в ці щасливі для вас дні має вас цікавити, так це “Кни­га власних імен” та поради знайомих».

 

Та швидко бажання назвати дитину на честь якогось із пращурів зазнає фі­аско під неабияким тиском друзів та знайомих. Вашу дитину всі хочуть назвати якось незвичайно, небуденно і вже ж, зрозуміло, нетрадиційно. За цих обставин забуваються імена українські, що переходять від покоління до покоління. Так се­ред Тарасиків, Богданків з’являється Жюль, Жан чи Гарик. Підрісши, така ди­тина почуватиметься незатишно серед однолітків, які частенько ще й кепкують з носія чудернацького імені. А щоб того не трапилось, Олег Чорногуз за допомогою гуморески радить щасливим батькам зупинитись і добре подумати, перш ніж дати ім’я своєму немовляті. «Останнє, що я вам пораджу, це не забудьте за гармонію імені ,й прізвища. Це дуже важливо. Подаю приклади: Нінель Кукурудза, Травіата Пацюк, Жульєна Миска, Анжела Кендюх, Вольдемар Копистка, Гонората Пузир, Геракл Гарбуз, Жузі Коза, Неда Баран, Атгіла Шкапченко й Аполлон Козолуп. Якщо ця гармонія є, вважайте, що ім’я ви вибрали правильно. Діти вам дякувати­муть. Особливо, як підростуть».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 213 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz