ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Аналіз твору Горація «До Мельпомени»

I.      Вступ. (Однією ,з дев’яти муз у давньогрецькій міфології була Мельпомена, по- кровительниця трагедії. Її зображували у вінку з виноградного листя, з трагіч­ною маскою на обличчі та палицею у руці. У переносному значенні Мельпо­мена — мистецтво трагедії, сама трагедія, іноді — театр взагалі.)

II.     Аналіз оди «До Мельпомени».

1.     Горацій про вищість духовного начала над матеріальним. (Римляни праг­нули увічнити себе в матеріальній формі: вони споруджували храми, тріум­фальні арки, використовуючи мармур, бронзу. Горацій же дійшов висно­вку, що вічне, те, що живе у свідомості людей: духовна творчість, поезія, думка. Тому душа переживе століття, адже це найкраще, що є в людині.)

2.     Горацій про особливий пам’ятник, споруджений поетом самому собі. (Поет упевнений, що є пам’ятники, яким не загрожують ні гризькі уїдливі дощі, ні північний буревій. Пам’ятник, про який пише поет, у пам’яті лю­дей. Він — у поетичних рядках, написаних талановитим поетом, він міцні­ший за бронзу, і тому переживе віки.)

3.     Автобіографічні факти в оді «До Мельпомени». (Поет в оді згадує деякі ав­тобіографічні факти: «Я — славний з убогого», нагадуючи про своє низь­ке походження. Своєю заслугою на терені поезії римський поет вважає те, що він почав писати латиною вірші у стилі давньогрецької поезії, викорис­товуючи віршові розміри, винайдені Сапфо, Архілохом, Алкеєм, які були зразком, ідеалом, моделлю для римлян і не тільки для них: «Я перший по­ложив на італійську міру Еллади давній спів».)

4.     Невмирущість душі поета — провідна думка оди. (У поезії йдеться про не­вмирущість душі поета («Я не умру цілком: єства мого частина переживе мене»), про неминучість слави, що прийде до митця. Горацій перекона­ний, що його пам’ятатимуть в Італії, але обмежує час своєї слави існувань

ням Риму, акцентує увагу на тому, що став відомим саме завдяки своїй по­етичній творчості. Звернення до музи в останніх рядках поезій у Горація пов’язане з правом митця на увінчання лавровим вінком. Отже, безсмертя поетові дарує ліра, тому слава поета вища за славу імператора:

Мій пам’ятник стоїть триваліший від міді.

Піднісся він чолом над царські піраміди.                                        /

(Переклад М. Зерова)

III.   Висновки. (Одою «До Мельпомени» Горацій започаткував наскрізну тему сві­тової лірики й традицію підбивати підсумки творчого шляху. Мотив увічнення пам’яті поета в його творчому доробку з’явиться у багатьох майстрів поетич­ного слова майбутніх поколінь.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 6231 | Рейтинг: 5.0 /2
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz