ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Оспівування людини та її світу - одна з провідних тем античної літератури

У творах давніх літератур людина стояла у центрі буття як невід’ємна частка природи, космосу, гармонії Всесвіту. Вона не порушувала, одвічного природно­го колообігу, брала від природи лише те, що було їй потрібно. Отже, людина як частка гармонійного світу також зображувалася гармонійною. Антична література уславлювала силу та зовнішню красу людини, які були у гармонії з красою душі та гармонією розуму і внутрішнього світу.

Антична література оспівувала людину в усіх її проявах: людина-воїн, людина- мандрівник, трибун, пророк, закоханий тощо.

Античних авторів цікавив не тільки зовнішній прояв людської особистості — витвори рук або результат, роботи розуму, перетворені в реальні об’єкти, а й пере­дусім внутрішній світ. Варто прочитати вірші Сапфо, щоб зрозуміти: перед нами справжній майстер передачі найтонших порухів душі. Читаючи вірші Анакреонта, вчишся цінувати радощі життя.

Витоки античності сягають невичерпної скарбниці міфопоетичної уяви дав­ньої людини про світ і саму себе. Особливість міфології стародавніх греків поля­гає передусім в її надзвичайній образності та гуманізмі. Людські якості підноси­лись до рівня божественного. Людина дедалі більше відчувала, що має право бути господарем у навколишньому свіхі. Божественне начало робило її могутньою і до: сконалою. З’являється ціла плеяда таких героїв, чий родовід ми простежуємо від самого Зевса. Кращими з них були Персей, Геракл, Ясон, Тесей, Одіссей, Ахілл.

Читаючи міфи про аргонавтів, мимоволі захоплюєшся активністю людей, почи­наєш розуміти, що таке справжня наполегливість, впертість, рішучість і сміливість.

Те, що оспівування людини та її внутрішнього світу стало однією з провідних тем у міфології й античній літературі, мало величезний вплив на формування- і розвиток європейських літератур і культури Європи в цілому. Для наступних епох античність стала і основою світоглядних платформ, і невичерпним джерелом тем, сюжетів, проблем, образів, які переосмислювались і надихали на створення ше­деврів митців світової культури.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 643 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz