ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Ахілл - герой поеми «Іліада» як уособлення ідеалу людини, героя, воїна

Антична людина вважала себе іграшкою в руках долі, богів. Відомо, що давні греки вірили в існування Мойр — істот, які пряли нитку людської долі й обріза­ли її, коли наставав'час. Те, що призначено, потрібно прийняти і пережити — так вважали давні елліни.

Усі герої гомерівських поем пов’язані загальною справою — саме звідти вито­ки трагізму та драматизму їхньої долі.

' Ахілл — воїн грецького війська, яке прийшло під стіни Трої і влаштувало її облогу. Герой поеми приречений на загибель ще до падіння Трої, отже, знає, що загине, і знає, коли загине. Але не можна сказати, що він живе, очікуючи смерті: він один з найактивніших і найсильніших воїнів війська ахейців і неодноразово доводить це під час битв. Ахілл бореться з троянцями, не забуваючи про власну гідність і честь, почуття справедливості та чоловічої дріужби. Так, він не погоджу­ється з рішенням царя Агамемнона і виступає проти нього, йде битися з Гекта­ром — убивцею свого друга Патрокла. Щоправда, інколи особисті почуття за­тьмарюють Ахіллові розум, але він здатний виправити свої помилки, хоча вони й мають трагічні наслідки для інших. Наприклад, саме його образа на Агамемнона і відмова від участі у битві стали причиною загибелі Патрокла. Від руки Ахілла гине Гектор, крім того, Ахілл порушує обіцянку не знущатися з мертвого тіла Гектара.

У характері цього героя міцно переплетені шляхетність і жорстокість, стратегіч­не мислення воєначальника і вразливість та нерозважливість юнака. Ахілл здатний на співчуття і почуття скорботи, він зупиняє війну, щоб Пріам міг поховати сина, тіло якого він віддає батькові для гідного поховання. Цей герой — не схематич­ний, він живий, і життя в ньому вирує. Саме тим він і цікавий читачеві упродовж багатьох століть. Ахілл не знає сумнівів і страху, не хилиться перед царями, адже він — людина з почуттям власної гідності, честі і розумінням власної значущості.

Багато рис є в характері Ахілла, які могли б стати прикладом для наслідування. Отже, читайте уважно «Іліаду» і не робіть тих помилок, яких припустився герой поеми, а будьте виваженими, сміливими та завзятими в досягненні своєї мети.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 471 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz