ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Енеїда» Вергілія - творче наслідування Гомерових поем

Коли починаєпї читати Енеїду, часто виникає почуття, що перед тобою пролог вження славнозвісних поем Гомера. Складається враження, що Вергілій вирішив написати про те, що, так би мовити, «залишилося за кадром». Дійсно, твори Го­мера багато що пов’язує з поемою Вергілія.

Головний герой поеми — Еней. Читачам «Іліади» відомо, що Е^ней — один із найвидатніших троянських вождів. Він,— перший після Гектора. Його батьки — Анхіз та богиня Венера. Анхіз — двоюрідний брат царя Трої Пріама. Відомо, що Еней користувався прихильністю богів. Мабуть, саме тому йому була доручена важлива місія — побудова нової «Трої», але в іншому місці. Щоб виконати це за­вдання, Еней разом із товаришами відпливає від берегів Трої.

Другий доказ творчого наслідування Гомерових поем стосується композиції Енеїди. Вергілій розповідає про прибуття Енея та його товаришів після падін­ня Трої до Італії для заснування римської держави. Сюжет «Енеїди» складається з двох частин: перші шість пісень присвячені мандрам Енея від Трої до Італії, а інші шість — війнам Енея в Італії. Отже, першу половину «Ене'іди» можна назвати наслідуванням «Одіссеї», а другу — «Іліади». Так само, як Одіссей, Еней пройшов багато випробувань, в яких дуже знадобилися такі риси його характеру, як сміли­вість, рішучість, мужність, відданість обов’язку і вміння швидко приймати рішен­ня та діяти. Хоча прихильності й уваги богів теж було достатньо. Доказом цього є, наприклад, візит посланця богів у Карфаген, де надовго затримався герой поряд з коханою Дідоною, щоб нагадати Енею про його обов’язок.

Третім доказом наслідування можна вважати подібність стилю Вергілієвої по­еми і гомерівського епосу. Поема «Енеїда» відзначається монументальністю і вод­ночас деталізацією. Ті ми бачимо і в поемах Гомера. Ось деякі паралелі. У Гоме­ра на щиті Ахілла зображено картини астрономічного й побутового характеру, а у Вергілія на щиті Енея зображено всю історію Риму, її найвеличніших діячів. Можна стверджувати, що поезія Вергілія має більш монументальний характер, хоча вплив Гомера видно і в сюжеті, і у формі зображення сюжетної дії.

Ще однією спільною рисою творчості двох давніх поетів, яка є доказом на­слідування, є погляди Гомера та Вергілія на взаємини між людьми й богами. Але герої Вергілія набагато більше залежать від богів. Наприклад, в Енея постійно ви­никає конфлікт між особистими бажаннями та волею богів, і він, врешті-решт, підкорюється волі богів: залишає дружину і сина в охопленій вогнем Трої, кидає Дідону за наказом богів, яка вкорочує собі віку...

Найбільше відчувається творче наслідування Гомера у другій частині поеми «Енеїда». Там розповідається про війни Енея в Італії за своє утвердження там за­для заснування майбутньої Римської держави. Знову бачимо сюжетні паралелі: де­кілька перемог місцевого ватажка Турна над троянцями, перемога війська Енея, під час якої Турн вбиває друга Енея — Патланта. Далі буде двобій вождів — Енея і Турна, під час якого гине Турн, якого боги залишили без підтримки.

Цих аргументів достатньо, щоб стверджувати: в поемі Вергілія «Енеїда» добре помітно творче наслідування Гомера. Проте через це поема не втратила своєї са­мобутності й оригінальності. Вергілій і справді творчо наслідує Гомерові поеми, але це робить його твір ще більш цікавим і захопливим.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 535 | Рейтинг: 3.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz