ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Своєрідність поезії вагантів, її провідні теми

I.      Вступ. (Ваганти (голіарди) — творці латиномовної поезії, розквіт якої при­падає на кінець XI — початок XIII ст., коли в середньовічних містах зростає кількість шкіл, виникають перші університети і складається перша в історії Європи ситуація надлишку освічених людей. Ваганти були кліриками, які не мали постійної парафії і поневірялися від одного єпископського подвір’я до іншого, школярами, яким було дозволено переходити з одного університету в інший, ченцями-втікачами. Звідси, мабуть, і виникла назва цих поетів, адже «вагант» означає «мандрівний, бродячий».)

II.     Своєрідність поезії вагантів, її провідні теми.

1. Провідні теми лірики вагантів. (Ваганти мріяли про добро, тому що жили в жорстокому світі, нарікали на долю, яка рідко посміхається «вченому», уславлювали бідність як найкращу чесноту, розповідали про власні вади і кепські пригоди, мріяли про свободу від навчання, описували свій «орден» та його «статут». Вони вихваляли безтурботне життя, веселе гаяння часу в шинку за грою в карти, оспівували чесноти і чарівність коханої, викривали жадібність і лицемірство високопоставлених церковників. Особливе місце

в поетичній спадщині вагантів посідають вірші, в яких поети випрошують блага у володарів світу, і сатиричні вірші.)

2.     Джерела поезії вагантів. (Крім церковної поетичної традиції, джерелами лі­рики вагантів була римська поезія, передусім лірика «співця кохання» Ові- дія і народна обрядова поезія (звідси — поширення в поезії вагантів «вес­няних пісень»).)

3.     Провідний настрій поезії вагантів. (У більшості творів вагантів відчуваєть­ся дух вольнолюбства. Вони не стримують своїх почуттів, відверто розпо­відають про них. До науки ваганти ставляться з повагою, розуміють, що з часом стануть її оплотом, але, як і всі учні, не мають нічого проти того, щоб викинути геть «книжки виснажливі».)

4.     Проблематика лірики вагантів. (Ваганти торкалися у своїй творчості сер­йозних моральних, політичних, релігійних проблем сучасності. Вони кри­тикували церкву і державу, владу грошей і приниження людської гідності, догматизм. В їхніх віршах відчувається дуже сильний протест проти існу­ючого ладу, небажання підкорюватися авторитету церкви, яка забороня­ла насолоджуватися життям. Вони протиставляли церковному «вірую, щоб розуміти» протилежне — «розумію, щоб вірити».)

5.     Художні особливості поезії вагантів. (Усі твори вагантів надзвичайно музи­кальні, вони мають своєрідну ритміку. Відомо, що багато з творів вагантів писалися за зразком церковних гімнів, і водночас — застільних або народ­них пісень. У піснях багато вигуків, звертань, прохань, скарг. Інколи вони написані у формі діалогу. Всі твори є зразком живої, розмовної мови, але написані вони у ритмі пісні чи гімну. Так ваганти насміхалися із церковних канонів.)

III.   Висновки. (Отже, поезія вагантів була дуже цікавим і своєрідним явищем. На щастя, вагантська поезія збереглася в рукописних збірках XIII—XIV ст. (се­ред них найбільша — «Карміна Бурана», що містить майже 250 творів). Сучас­ному читачеві обов’язково сподобається й іронічне ставлення мандрівних по­етів до свого суспільного стану, і веселий настрій поезій, і заклик до насоло­ди радощами життя.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 379 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz