ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 48
Гостей: 48
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

I. Вступ. (Ваганти (голіарди) — творці латиномовної поезії, розквіт якої при¬падає на кінець XI — початок XIII ст., коли в середньовічних мі

Подпись: I.
II.

Подпись: I.
II.
Вступ. (Система образів поеми покликана розкрити ідею твору — оспівуван­ня подвигу в ім’я національної незалежності батьківщини та засудження фе­одального егоїзму, свавілля і зрадництва. Саме тому в центрі «Пісні» — пози­тивні персонажі.)

Система образів поеми як спосіб розкриття ідеї твору.

1. Позитивні герої твору:

а)   позитивні герої твору є уособленням воїна-захисника та ідеї, яка об’єднує франків. (З історії створення поеми стає зрозумілим, чому її позитивні персонажі — воїни-захисники. Є припущення, що ав­тори героїчного епосу були очевидцями оспіваних в «Пісні» подій — воїнами, дружинниками війська франків. Вони, як ніхто інший, ро­зуміли, наскільки успіх залежить від вмілого керування, від загаль­ної ідеї, що об’єднує військо. Уособленням воїна-захисника в пое­мі є відважний лицар Роланд, а ідеї, яка об’єднує франків, — король Карл Великий.)

б)   характеристика Карла. (Відомо, що Карлу було трохи за тридцять, коли він брав участь у поході на маврів. Але автори зображують його літньою людиною, мудрою і досвідченою, яка нагадує чимось віщого Олега з пушкінської «Пісні про віщого Олега». Його можна назвати принципо­вим і порядним. Підтвердженням цього є згадка у «Пісні» про зцілення

Карла від смертельної рани архангелом Гавриїлом. Із позицій європей­ця, людини Середньовіччя, мета походів Карла благородна — охрести­ти мусульманське населення Іспанії, тому автори твору не вважають його загарбником.)

в)   характеристика Роланда. (Головна риса Роланда — вірність і відданість лицарському кодексу честі. Він понад усе дбає про інтереси короля і держави, навіть готовий віддати своє життя заради виконання патріо­тичного обов’язку. Хоробрий, іноді безрозсудний Роланд високо цінує лицарську честь, дружбу. Шляхетність притаманна йому в усьому, бо, навіть вмираючи, Роланд думав про товаришів, мертвих і живих, про короля і Францію, долю своєї бойової зброї. Він мужній, його вирізняє духовна краса — саме таким народ хоче бачити свого героя.)

2. Негативні герої твору. (Роланду і Карлу протиставлені Ганелон та Мар- силій. Ганелон — типовий для французького феодального життя персо­наж, для якого зрада — звичний у феодальну епоху спосіб вирішувати осо­бисті проблеми. Він керується лише власними інтересами та почуттями, найсильнішим з яких є ненависть до Роланда. Намагаючись задовольнити жадобу помсти, Ганелон стає причиною загибелі десятків тисяч співвітчиз­ників. Для цього зрадник вступає у змову з Марсилієм. Вчинки Марсилія також продиктовані феодальним егоїзмом та підступністю. Він не тільки підступний, а ще й брехливий, безчесний, оскільки на'словах божиться Карлу у вічній дружбі та обіцяє прийняти християнство й охрестити всіх підданих, а сам вступає в змову з його запеклим ворогом.)

 

III.    Висновки. (Протиставляючи позитивні образи патріотів-франків зраднику Га- нелону та непорядному і підступному Марсилію, поема утверджує торжество християнства, оспівує подвиг в ім’я національної незалежності Франції та за­суджує феодальний егоїзм, свавілля і зрадництво.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 150 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz