ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Кохання на відстані - провідна тема поезії Джауфре Рюделя

Провансальський трубадур Джауфре Рюдель був знатною людиною, князем Блаї. Але наші знання про нього грунтуються більше на легендах, ніж на реальних фактах. Однією з таких була легенда про піднесене кохання Рюделя до графині Тріполіанської, з якою він ніколи не зустрічався, але склав на її честь багато чу­дових віршів, єдиною темою яких була розлука, кохання на відстані.

Щоб побачити своє «далеке кохання», Рюдель 1146 року разом з учасниками хрестового походу вирушив на Близький Схід. Під час морської подорожі він за­хворів і помер на руках графині, яка прийшла до нього, почувши про таке велике кохання. Розповідають, що вона наказала поховати його з великими почестями у храмі тріполїанських тамплієрів. А сама того самого дня стала черницею.

До нашого часу дійшли лише шість пісень цього поета, головна тема яких — кохання на відстані, розлука. Одна з пісень — «Мені під час травневих днів». Провідним настроєм цієї канцони є туга за недосяжним ідеалом («зимно на душі мені»). Починається поезія з пейзажної замальовки. Милування травневим днем викликає в уяві поета образ його далекого кохання. Для нього світ ділиться на­впіл: реальний світ — «поблизу», де він неспокійний, де «не ростуть квітки між трав», та уявний — «віддалік», у якому «приємний шебіт» птахів, весняний розквіт землі, сонце, де він її «друг навік», де сни — кращі. Згідно із законами куртуазної поезії зустріч у реальному житті з коханою неможлива. Хоча поет ладен «промчать до неї віддалік», він розуміє, що щастя можливе лише у снах та мріях.

Поета у реальному світі не розуміють, він «сумний від кохання». Поет і сам не розуміє: його кохання дар чи покарання? Але він не звинувачує Бога за ці муки, а страждає від думки, що може бути не гідний свого ідеалу, дорікає за штасні сумні­ви, адже вони — від лукавого. Його звинувачення не до Бога, а саме до лукавого, який спокушає недосяжними земними благами.

Учені вже у XIX столітті довели, що образ далекого кохання у віршах труба­дура — лише літературний прийом. Але важливо те, що поет своїми творами за­свідчив важливі зміни у світогляді середньовічної людини: митці звернули увагу на внутрішній світ людини, визнали кохання силою, здатною змінити його. Саме кохання загострює в людині потяг до прекрасного і змушує зовсім інакше поди­витися на світ.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 171 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz