ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Адресати сонетів Шекспіра

I.      Вступ. (Сонети Шекспіра — вершина англійської лірики доби Відродження. Шекспір — автор 154 сонетів, вочевидь, написаних між 1592 та 1598 роками, коли популярність сонета в Англії перевищила інші форми ліричної поезії. Де­які з них продиктовані даниною традиції, деякі — живим почуттям. Окремим виданням сонети вийшли 1609 року. Видання сонетів — один із найзагадкові- ших епізодів в історії прижиттєвих видань Шекспіра. З невідомих причин він їх оприлюднювати не хотів. Але два сонети були надруковані у 1599 році. Відтоді жоден сонет світу не побачив. Лише через десять років по тому вийшла окре­ма книжка. На титулці була присвята: «Тому єдиному, кому забов’язані своєю появою сонети, містеру V/. Н., усілякого щастя та вічного життя». Кому ж було присвячено книгу? Хто та молода людина, яку оспівує поет?)

II.     Адресати сонетів Шекспіра.

1. Сонети, присвячені другу. (В. Шекспір написав 154 сонети. З них 126 (з 1-го по 126-ий) присвячені другу, решта — коханій. Імен немає. Навіщо вони стороннім? Для Шекспіра ці люди — занадто дорогі. Хто ж його друг? Він молодий; знатний, багатий і великодушний. Дослідники вважали, що ним був один із покровителів драматурга і поета Генрі Різлі, граф Саут-

 

гемптон. Це був освічений аристократ, шанувальник театру. Саме його до­слідники вважають адресатом присвяти до сонетів. Оспівуючи друга, Шек- спір виражає основну ідею Відродження — велич людини. Поет уславлює в людині якості, які заперечувалися Середньовіччям: здоров’я, фізичну кра­су, гострий розум. Поет щедро роздає похвали. Лише одне його турбує: аби не зникла краса, яку поглине час. Ніби турботливий батько, він переко­нує друга продовжити красу і самому жити в дітях, адже самотній життє­вий шлях подібний до смерті. Починаючи з 17-го сонета посилюється, мо­тив неможливості існування один без одного.)

2. Сонети, присвячені коханій. (Другим адресатом сонетів великого барда була смаглява леді. їй присвячені сонети зі 127-го по 156-ий. Хто ж вона? Знову загадка. За однією з версій, — це Мері Фіттон, фрейліна королеви Єлизавети, за іншою — Мері Герберт, графиня Пембрук. Чим цікаві ці со­нети? Поет у них виступає проти давньої літературної традиції, започатко­ваної ще фольклором і розвинутої Дайте і Петраркою. Згідно з традиціями, тільки білявки вважалися прекрасними, лише вони були героїнями казок і романів. Якщо жінки із сонетів Дайте і Петрарки — біляві, майже безті­лесні, нагадують божества, то кохана Шекспіра — чорнява, земна жінка, з крові й плоті, зі своїми вадами та недоліками. Але вона, така недосконала, як магніт, притягує до себе поета:

Її очей до сонця не рівняли,

Корал ніжніший за її уста,

Не білосніжні пліч овали,

Мов з дроту чорного коса густа.

Троянд багато зустрічав я всюди,

Та на її обличчі не стрічав.

І дише вона так, як дишуть люди,

А не конвалії між диких трав. ...

1 все ж вона найкраща з-поміж тими,

Що славлені похвалами пустими.

(Переклад Д. Паламарчука)

III.  Висновки. (Отже, головна думка сонетів — любов, дружба, боротьба двох по­чуттів після того, як його друг і кохана закохалися одне в одного. І все одно — любов, попри всі страждання, що її супроводжують, найвеличніше з почуттів і джерело невимовного щастя, непідвладного часу:

Любов — над бурі зведений маяк,

Що кораблям шле промені надії,

Це — зірка провідна, яку моряк Благословляє в навісній стихії.

Любов — не блазень у руках часу,

Що тне серпом своїм троянди свіжі —

І щік, і уст незайману красу.

Той серп любові справжньої не ріже.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 393 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz