ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Чи бути, чи не бути...»: причини трагедії Гамлета

Жодний образ, створений Шекспіром, так не хвилює й не тривожить читачів, як образ Гамлета. Багато людей за всіх часів почали сприймати його як реальну людину. Навіть ті, хто жодного разу не був у театрі.

Перед нами постає глибоко трагічна, вразлива людина. Що ж стало причиною душевної трагедії героя?

Той, хто уважно читав п’єсу, дасть відповідь: його чесність, розум, чутливість, віра в ідеали. Якби він був таким, як Клавдій, Полоній чи Лаерт, міг би жити так, як вони: обманюючи, пристосовуючись до світу зла. Зі злом він миритися не міг, але як із ним боротися, і, головне, перемогти, — не знав. Причина трагедії Гам­лета — в шляхетності його натури.

Трагедія героя — це трагедія пізнання людиною світу, в якому панує зло. Гам- лет зазнав глибокого потрясіння: перед його очима зруйнувалося все, шо робило його життя цінним. Що робити? Здатися? Чи боротися?

Ця внутрішня драма вилилася в монолог «Чи бути, чи не бути...». У ньо­му закладено два рішення. Одне — «заснути, вмерти». Тема самогубства, яка з’являється у першому акті, знову наполегливо повертається. Життя стає настіль­ки неможливим, що для розумного, чесного та безкорисливого Гамлета земне іс­нування втрачає сенс.

 

Друге рішення — «зіткнувшись в герці з морем лиха, / Покласти край йому», отже — боротися зі світом-в’язницею. Це існування двох протилежних думок свідчить про духовну кризу, отже — особисту трагедію.

«Гамлет» — найкривавіша з усіх трагедій Шекспіра. Але не історією вбивств намагався вразити свідомість глядачів драматург: смерть кожного персонажа має певне значення. Найтрагічнішою, безперечно, є доля Гамлета, оскільки в його об­разі автор втілив справжню людяність, поєднану із силою розуму. Ось чому його смерть сприймається як подвиг в ім’я свободи.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 153 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz