ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 44
Гостей: 44
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Що таке самоосвіта? (Твір-роздум)

Вивчаючи у школі біографії відомих науковців, громадських діячів, митців, я часто стикаюся з поняттям «самоосвіта». На перший погляд, все зрозуміло. Але це поняття, цей спосіб здобування знань варто б обміркувати уважніше, адже не все так просто і не все однозначно.

На жаль, я не можу пригадати, де саме я натрапив на цю інформацію, але про когось із науковців XIX сторіччя я прочитав буквально таке. Ця людина склала собі докладний план самоосвіти, врахувавши книжки, які треба прочитати для за­гального розвитку, книжки зі спеціальності, додавши час на відвідини семінарів, виставок, театрів тощо. Підрахувавши час, що знадобиться на виконання цієї про­грами, майбутній вчений отримав щось близько п’ятисот років. Тоді трохи ско­ротив свій план — до ста двадцяти років і сміливо взявся за його виконання. Із тексту не було зрозуміло, яку частину плану вдалося виконати цій людині, чи змі­нював він складений в юнацькі роки список, та це й не так важливо, бо вражає інше. Мене вразила та сміливість і серйозність, з якою вчений ще юнаком, майже дитиною, замислився про своє майбутнє, чітко усвідомив мету свого життя і спо­сіб досягнення цієї мети — і рушив до неї.

Самоосвіта була дуже актуальною, коли не всі мали фінансову та соціальну можливість здобути знання в державних чи приватних навчальних закладах. А чи зараз це явище втратило свою актуальність? На перший погляд, так, але насправ­ді, зовсім ні. По-справжньому освіченою стає та людина, яка прагне знань і на­магається здобувати їх самотужки. Те, що ми усвідомили та опанували самі, дасть більше користі, ніж щось завчене чи почуте з пояснень. До того ж ми здобуваємо загальні знання з усіх предметів, але вже в школі кожен із нас бачить, що якийсь предмет подобається йому більше, до якоїсь галузі людського знання особливо ле­жить душа. Саме тут і потрібна самоосвіта. Вона має починатися якомога раніше і, що особливо важливо, охоплювати ті шари знань, яьсі цікавлять найбільше і ко­трі стануть у майбутньому основним фахом.

Щоразу, читаючи в біографіях вчених про історію їхнього самостійного на­вчання, я відчуваю велику повагу до цих людей і справжній захват. Уже зараз я думаю про те, що варто було б читати більше книжок поза шкільною програмою, ретельніше розраховувати свій вільний час... Я сподіваюся, що досвід багатьох лю­дей, які займалися самоосвітою, допоможе мені у власному житті.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 201 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz