ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 44
Гостей: 44
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

У гостях у богині Берегині

у музеї я бачив глиняну фігурку прадавньої богині із піднятими до неба ру­ками. Це було зображення богині Берегині. Про неї я знаю міф, у якому йдеться про те, що люди йдуть до Сварога та Берегині побачити його хатину, піч і жорна, і диво-хліб, схожий на Сонце. Сварог хотів навчити людей будувати хати, а не жити у печерах, сіяти і пекти хліб, а Берегиня — ткати полотно і вдягатися в біле, як на­лежить дітям Білобога. Тоді зійшлися Чорнобог і Мара у підземному царстві, ста­ли землю трусити, ящерів випускати. Вийшли боронити своїх богів хоробрі сва- рожичі, та не могли спинити страшної сили. Та коли сила наблизилася до першої на землі Сварогової хатини, вийшла Берегиня у білому вбранні із вишитими на ньому червоними стрілами Перуна і соколами, підняла догори рукн — і зупинила чорні сили, загнала їх у річку Рось, а Білобог у гніві перетворив ящерів на скелі.

Відтоді Берегиня — захисниця білої хати, тому її образ різьбили на хатах, ви­шивали на сорочках та рушниках, малювали на писанках. Здавна охоронницею України є Богоматір Оранта — її зображують із піднятими до неба руками, немов старовинну Берегиню.

Я вмію писати писанки. На яйці, яке є символом початку життя і Всесвіту, українці з давніх-давен малюють усякі цяточки, хвильки, сонечка — прадавні сим­воли сонця, зірок, нескінченності. Одного разу ми намалювали на яйці Береги­ню — білий контур із піднятими руками, прикрашений білими смужками. Потім узяли гарячий віск, що ллється зі свічки у писачок, нанесли його на біле, як сніг, яйце. А потім поклали у коричневу фарбу, зроблену з лушпиння цибулі. Якщо яйце потримати у фарбі недовго — воно буде жовте, трохи більше — коричневе.

Ось вона. Берегиня, з’явилася!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 164 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz