ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Будівля Держпрому - пам’ятка радянської архітектури (твір-опис пам’ятки архітектури)

Я народився в Харкові, тож це місто рідне й знайоме мені. Я дуже люблю гу­ляти центром, простір площі Свободи щоразу захоплює мене. Харківські парки та фонтани, вузенькі вулички та широкі проспекти, двір біля нашого будинку — усе це стало для мене справжнім домом. Я дуже добре почуваюся у цьому місті.

Однією з візитних карток мого міста є його архітектура. Вона органічно по­єднала старі будівлі, вишукану церковну архітектуру та масштабні проекти ра­дянських часів. Окреме місце серед будівель Харкова посідає Держпром. Це щось справді величне.

Проект Держпрому, яким ми бачимо його зараз, переміг у конкурсі серед дев’ятнадцяти поданих проектів, сталося це далекого 1925 року. Незважаючи на розміри будівлі, побудовано Держпром було рекордно швидко — всього за три роки.

Держпром — величезна будівля, переходи між його частинами, що прокладе­ні в повітрі над вулицями, складають близько двадцяти метрів завдовжки. Сірий, величний, він щоразу виглядає інакше. Іноді, огорнутий сонячним промінням, — здається веселим та сильним, у сірому світлі осінніх похмурих днів — нагадує по­хмурий корабель серед моря, здається задумливим та непривітним. Будівля скла­дається з кількох під’їздів, на момент створення це був найбільший висотний будинок у місті та один із найбільших у СРСР. Мені подобається дивитися на Держпром, намагаюсь охопити розумом послідовність або хоча б закономірність конструювання такої величної споруди. «Організованою горою» назвав Держпром Анрі Барбюс, вулиця його імені знаходиться саме за будівлею. Влучно сказано!

Зацікавившись історією Держпрому, я дізнався, що всередині самої будівлі іс­нує відповідний музей. Я обов’язково спробую знайти його та відвідати за першої ж нагоди. А ще Держпром неодноразово згадувався у творах українських та зару­біжних письменників. Кажуть, під час побудови в котловані, який вирили майже повністю вручну (подумати тільки!) були знайдені кісткп мамонта. Кістки передані до Харківського музею, а цей епізод надихнув всесвітньо відомого поета Володи­мира Маяковського на такі рядки: «Там, где вороньї бились, над падалью каркав, в полотно железньїх дорог забинтованньїй, столицей гудит украинский Харьков, живой, трудовой, железобетонньїй». Особисто мені дуже подобається цей вірш, особливо «в полотно железньїх дорог забинтованньїй» — краще, мабуть, не ска­жеш. А Теодор Драйвер (я й не знав, що цей письменник колись відвідав моє місто) сказав про Держпром: «Диво, побачене в Харкові». Олесь Гончар, Іван Ба­гряний та інші письменники не оминули увагою цю величну споруду.

Коли я почав досліджувати історію Держпрому, мені спочатку навіть стало соромно: скільки цікавої інформації про своє рідне місто я не знав! Але сьогод­ні, прочитавши кілька статей та історичних розвідок, я із задоволенням розпо­відаю про Держпром моїм одноліткам. Важко знайти харків’янина, який би не пишався своїм містом, бо насправді тут є чим пишатися. Я дуже люблю Харків, він не тільки звичний мені, а й близький за духом. Я можу тільки здогадуватися, скільки ще таємниць приховує історія мого міста, але я докладу усіх зусиль, щоб дізнатися більше. Та й про свій намір відвідати музей Держпрому в жодному разі не забуду й обов’язково розповім друзям та вчителям про те, що я побачив там!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 253 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz