ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 53
Гостей: 53
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Пам’ятник м’ячу на Сумській (твір-опис пам’ятника у публіцистичному стилі)

Із чого починається місто? Будь-яке місто починається з вокзалу, як театр — із гардероба, але ним далеко не обмежується. Місто складається з вузеньких ву­лиць, що мають свої легенди, із закутків та майданчиків, «де традиційно...» — тут вже продовжіть на свій смак. Де традиційно збираються письменники, де тради­ційно відбуваються музичні заходи, де традиційно... Так, саме ці «місця, де тра­диційно...» і творять атмосферу будь-якого міста, і Харкова зокрема. Так от. На вулиці Сумській так само вже багато років поспіль існує місце, де традиційно зби­раються футбольні фанати — обговорювати останні спортивні новини й спілкува­тися. А 2001 року на цьому місці встановили пам’ятник, досить своєрідний. Цей пам’ятник зображує найголовніше, що є у футболі. Ні, не якогось видатного футбо­ліста, не воротаря, не тренера, не суддю і навіть не фаната, а найголовніше — м’яч!

На відкриття, що відбулося в серпні 2001 року, прибув один з найвідоміших футболістів на пострадянському просторі — Олег Блохін. На жаль, він навіть не думав робити пас цим новим м’ячем, але воно й не дивно: вага монумента близь­ко двох тонн. Поруч із пам’ятником встановлено стенд, на якому найкращі фото, різноманітні зображення матчів, команд та стадіонів. У народі це місце, на якому фанати збиралися вже не один десяток років, раніше називалося Брехаловка. На­певно, ця назва ображала завзятих уболівальників. Тому зараз це місце називаєть­ся просто «М’яч» — «Зустрінемось на м’ячі», — так і кажуть. А ще тут досі спіл­куються, фотографуються, гуляють.

Далі варто було б дати опис монумента. Але тут я навіть припинив писати і за­мислився. Ну, пам’ятник м’ячу схожий на м’яч... Важко його описувати, бо м’яч він і є м’яч. Тільки великий — понад метр у діаметрі. Кажуть, такого пам’ятника не існує більше ніде в Європі та навіть у світі.

Звісно, який монумент не встанови — навколо нього розгорнеться дискусія: чи має він сенс? Чи потрібен він? А навіщо? А чому саме такий дизайн? Наскільки мені відомо, навколо харківського м’яча жодних таких дискусій не було, особливо ж щодо дизайну. Мені особисто дуже подобається світлове оформлення — нижня підсвітка по колу. Зазвичай світло на будівлях чи архітектурних комплексах окремо не обговорюють, а сприймають як частину споруди. Найчастіше це свідчить про те, що зі світлом усе гаразд. Але існує навіть окрема професія — дизайнер світлово­го оформлення, а підсвітка будівель у кожному місті обговорюється неодноразово, схвалюють та відкидають проекти, одне слово, це важка робота.

У 2012 році в Україні має пройти Чемпіонат Європи з футболу. Зараз рекон­струюють стадіони, створюють інфраструктуру, налагоджують транспортну сис­тему. М’яч на Сумській навряд чи буде корисним під час проведення чемпіона­ту — все ж таки дві тонни вагою, — але він є свідченням того, що спорт у нашому місті цінують і люблять. А ще він став ще одним улюбленим місцем відпочинку харків’ян.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 247 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz