ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Культура відпочинку (твір-роздум на екологічну тему)

Коли йдеться про культуру, усі чомусь одразу згадують про високе — про еру­дицію, театри, правильну вимову тощо. І ці ж самі люди часто забувають, що культура відображається і в побуті, у звичайних повсякденних речах, пов’язаних із нашим щоденним існуванням.

У дитинстві я бачив дуже цікаве видання — поради для туриста. Видання було зроблене у вигляді набору карток і призначене для школярів. Ці картки містили малюнок, а на зворотньому боці — цікаві та корисні поради щодо відпочинку на природі. На картках йшлося про все — як складати рюкзак, щоб його було зруч­но носити, що необхідно взяти з собою у похід, як ставити намет, як розводити вогнище у негоду тощо. І дуже багато уваги приділено правилам культури відпо­чинку. Правила прості, але їх було досить багато й очевидно було, що автори цих карток вважають культуру відпочинку дуже важливою складовою туристського життя. На жаль, ці картки десь загубилися, але я добре пам’ятаю усе, що було там написано. Іноді мені здається, що більшість людей не тільки не мали подібного видання, а й просто не уявляють, що існує культура відпочинку — і ця культура не менш важлива, аніж начитаність, ерудиція та правильне мовлення...

у нашій родині існує багаторічна традиція вибиратися на вихідні за місто. Ця традиція виникла ще в поколінні моїх бабусі та дідуся, тобто задовго до мого на­родження. І традиція поведінки на природі склалася так само давно, але вона під­тримується всіма членами родини, навіть наймолодшими. Не розкидати сміття, не залишати після себе неприбране вогнище, не рубати дерева й не засмічувати водойми... Такі очевидні речі, що мені й на думку не спадало, що для когось вони можуть не бути правилом.

Зараз, коли ми виїздимо до лісу, нам неодноразово доводиться бачити галяви­ни, де відпочивали горе-туристи: купа сміття (і не тільки харчові відходи, які є ор­ганічними і швидко розкладуться, а й целофан, що розкладатиметься десятки ро­ків, та ще й скло, яке є просто небезпечним для інших відпочиваючих, особливо для дітей), непогашені вогнища (а в літній період вони можуть стати причиною лі­сової пожежі, яка іноді нищить гектари лісу), — чого тільки не доводилось бачити.

Але культура відпочинку стосується не тільки туристів, а й мешканців міст. І виховувати її варто з дитинства: якби в нашій родині не було подібних традицій, якби батьки з дитинства не звертали моєї уваги на те, як я поводжусь на вулиці, я не впевнений, що правила поведінки стали б моєю звичкою.

Найголовніше ж, на мою думку, те, на чому має ґрунтуватися уважне ставлен­ня до навколишнього світу — це усвідомлення, що твоє рідне місто, твоя вулиця, природа твоєї країни — це твій дім, так само твій, як, наприклад, твоя квартира. І якщо ти відповідальний за порядок у власному помешканні, ти не менш відпо­відальний і за порядок на вулиці, в парку, за містом, де ти відпочиваєш. Мені по­добається, коли проводять акції на екологічну тематику, випускають книги, коли питання екології порушується науковцями чи політиками. Культура відпочинку — це не зібрання нудних правил, а очевидна необхідність, те, що має стати звичним для кожного з нас, якщо ми хочемо бачити світ навколо себе чистим та гармоній­ним, а природу незабрудненою та квітучою...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 333 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz