ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 25
Гостей: 25
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Маруся Чурай - українська Сапфо

Сапфо — це геніальна давньогрецька поетеса, яка жила у VI столітті до н. е. У місті Мітілени, столиці острова Лесбос, вона заснувала «Дім Муз» — своєрід­ну школу для дівчат, яких тут навчали музики, танців, співу, гарних манер, щоб у подальшому подружньому житті, у вихованні своїх дітей вони могли втілювати ідеали гармонії.

У більшості європейських країн того часу жінка була безправною служницею свого чоловіка, виконувала роль продовжувачки його роду. У своїх творах Сапфо пише про жінку як про особистість, яка має право на щастя. Основна тема творів Сапфо — це кохання. Поетеса оспівує це почуття, яке дає жінці щастя і розпалює ревнощі, наповнює життя радістю і отруює ненавистю. Найголовнішим для Сап­фо було у вирі почуттів зберегти чистоту душі. Це видавалося недосяжним ідеа­лом, але поетеса кожним своїм рядком доводила, що кохання має робити світ кра­щим, очищувати душу. Любов для Сапфо — це радість і страждання, одкровення і найбільша таємниця.

Легендарну піснярку Марусю Чурай часто називають українською Сапфо.

Першу свою пісню Маруся склала ще маленькою дівчинкою, коли загинув від во­рожої руки її батько, коли на власні очі побачила виставлену на острах його відруба­ну голову. Це страшне горе вилилося у пісню, яка зразу ж стала відомою на Україні.

Історичних свідчень про життя Марусі Чурай не збереглося: не раз горіла Полтава в огні воєн, горіла міська ратуша, горіли документи, записи про жителів міста. Але народна пам’ять зберегла ім’я Марусі Чурай. Легенда про Марусю, її батька — славного полковника, про її велике, єдине і нещасливе кохання переда­валася від покоління до покоління триста років і дійшла до наших часів.

Маруся виросла в сім’ї, де шанувалася народна мораль, де панувала любов до вітчизни. Від батьків дівчина навчилася сприймати зраду як найбільший зло­чин. Вона не робила різниці між зрадою у коханні і зрадою батьківщини. Чоловік, який порушив слово, має бути покараний.

Легенда наділила Марусю Чурай багатьма талантами. Вона мала неабияку вро­ду, поетичний і музичний хист, чарівний голос. Батьки свою єдину дочку вирос­тили роботящою, чесною, відданою дівчиною.

На жаль, вона полюбила хлопця, який виявився зрадником. Гриць проміняв велике кохання Марусі на статки багатої дівчини. Трагедію свого нещасливого кохання Маруся виспівала в пісні «Ой не ходи, Грицю...» Хлопець загинув не на війні, не в бою, а в рідному селі від отрути, яку для нього приготувала зраджена ним дівчина. Вона розуміє, який страшний гріх учинила, але в пісні немає жод­ного слова каяття, адже помста зрадникові — це не злочин, а відплата за розбите серце і зруйноване життя.

Майже всі пісні Марусі Чурай мають журливий, тривожний тон. Але дуже часто козаки перетворювали їх на бойовий марш, як це сталося із піснею «Засвіт встали козаченьки». У ній молодий козак іде на війну, прощається з матір’ю і про­сить неньку прийняти його кохану Марусеньку «Як рідну дитину». Та для старої матері чужа дитина не може стати рідною.

Ця пісня стала гімном козаків, їхньою обіцянкою розбити ворога і поверну­тися додому живими.

Маруся Чурай, як давньогрецька поетеса Сапфо, оспівувала кохання. Ліричні героїні обох поетес — самостійні особистості. Вони здатні і мають право на щире, палке почуття, уміють захищати його і не втрачають себе, не розчиняються у лю­бові, забуваючи про обов’язок бути справжньою жінкою.

Пісні Марусі Чурай живуть понад три сотні літ. Усі ці роки вони тривожили душу українців, учили бути вірними, чесними, відданими у стосунках із близьки­ми і в любові до рідної землі. Такими їх сприймаємо і ми, і такими самими вони залишаються на віки.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 600 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz