ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Романтичний характер пісень Марусі Чурай

Багато разів Полтава горіла дощенту. Горіли солом’яні стріхи хат, горіли дерев’яні церкви, міська ратуша, в якій зберігалися свідчення про жителів міста. Були там, мабуть, і записи про Марусю Чурай, дочку славного урядника козаць­кого полку Гордія Чурая. Але народна пам’ять виявилася тривалішою за будь-які паперові свідчення. Вона зберегла не лише ім’я Марусі Чурай, її твори, а й істо­рію життя і нещасливого кохання легендарної співачки.

Маруся покохала козака Гриця Бобренка, який зрадив їхнє почуття, спокусив­ся на багатство і молодість юної хуторянки.

Маруся Чурай передала в пісні все, що пережила сама, свідком чого була, те, що чула від батька і козаків. Говорять, що народній співачці належать понад три сотні пісень.

Пісня «За світ встали козаченьки» — один із найкращих творів Марусі Чурай. Ця пісня стала козацьким гімном, хоча в ньому йдеться про дівчину Марусю, яка плаче, проводжаючи козаченька в похід. Козак умовляє дівчину не плакати, не журитися і молитися Богу за свого миленького, а матір просить прийняти його Марусеньку «як рідну дитину». Га мати у відповідь говорить, що чужа дитина ні­коли не стане для неї рідною.

Пісня-розмова «За світ встали козаченьки» — це романтична сповідь козака.

Пісня «Віють вітри, віють буйні» — це згадка Марусі Чурай про рідну домів­ку. Дівчина пішла до Києво-Печерської лаври помолитися і дуже скучила за Пол­тавою, матір’ю, милим, який зараз далеко від неї. Дівоче серце болить, і ллються сльози, коли дівчина думає про своє життя. Вона порівнює себе із билинкою, що росте у полі, «на пісочку, без роси, на сонці...» Дівчина готова полетіти до мило­го, але вона не має крилець. Гвір насичений питальними реченнями, які підкрес­люють трагічну долю ліричної героїні.

У пісні «Ой не ходи, Грицю...» авторка переповідає історію зради хлопця і помсти дівчини зрадливому юнакові. У ній Маруся Чурай підкреслила ставлення українців до зради як такої. На Україні ніколи не розмежовували це поняття: зра­да батьківщини і зрада кохання вважалися однаково страшним злочином.

Багато пісень Марусі Чурай мають романтичний характер. У них розкрива­ється внутрішній стан людини, говориться про кохання і любов до рідної землі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 293 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz