ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине... От де люде, наша слава, слава України!» (Т. Шевченко)

Тарас Шевченко не випадково з усієї усної творчості вирізняє думу, адже саме в думах збереглася неписана історія нашого народу, її трагічні й героїчні сторінки.

Українські думи — це не безпристрасна оповідь про давно минулі часи, а суво­ра, мужня поезія про реальні події чи героїв, які давали нападникам рішучу відсіч.

У думах немає дат, але події точно вгадуються і є емоційна оцінка невідомого автора, розкривається значення подій і образів героїв. Думи не відірвані від дійс­
ності, вони відповідають прагненням та інтересам народу, мобілізовуючи його на боротьбу з ворогами. У кровопролитних війнах народ не змілів душею, не розтра­тив своєї духовної сили, у безперервній боротьбі гартувалося прагнення до волі, незалежності, а думи виховували національну гордість, духовність народу.

Як жанр народної поезії думи виникли в XV—XVI століттях. Виконували їх народні співці під акомпанемент бандури або кобзи. Саме за назвою музичного інструмента цих співців стали називати кобзарями. Часто кобзарі були сліпими. Існує думка про те, що в минулому співці були козаками, які потрапили в полон. Турки чи татари осліплювали старих полонених і відпускали на Україну. Сліпі ко­заки брали в руки кобзу і, йдучи від села до села, співали пісні і думи, в яких опо­відали все, що пережили самі чи чули від своїх товаришів.

Головна тема дум — це оспівування ратних подвигів українського народу, роз­повіді про численні набіги на наші землі турецько-татарських людоловів, про ко­зацькі походи, про боротьбу українського народу з польсько-шляхетськими панами.

Одним із найкращих зразків української думи є «Дума про Марусю Богуслав- ку». Цей твір сповнений високого емоційного напруження. У ньому і гаряче бла­гання, і стогін, і прокляття землі та віри бусурманської, що на все життя перетво­рювала тисячі українок, які потрапили в полон, на бранок.

Справжній розквіт народних дум пов’язаний із піднесенням козацького руху. Із кінця XVI століття козаки організовували великі походи на Крим та Туреччи­ну, не раз на невеликих човнах-«чайках» перепливали Чорне море і брали міста- фортеці Козлов, Синоп, Царгород. Козаки, горді, відважні лицарі, сміливо диви­лися у вічі смерті, завжди були готові стати на двобій з нею. їхній хрест — шабля. Бог козаків — перемога, а пісня була молитвою. Думи цього періоду — це оспіву­вання звитяги героїв, їхнього братерства, любові до батьківщини.

Думи — перлини народної поетичної творчості. Вони ніколи не втратять свого значення, адже в них відбите історичне минуле народу, його світогляд і почуття.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 337 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz