ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Караюсь, мучуся... але не каюсь!» (Т. Шевченко)

Людям, які живуть у XX столітті, мабуть, важко до кінця зрозуміти, звідки у Шевченка бралося стільки сил, щоб протистояти несправедливості, жорстокості суспільного ладу.

Існує легенда, ніби в день народження Тараса у хату до Шевченків увійшов незнайомець. Він узяв новонародженого хлопчика, уважно подивився на дитя, що пручалося на руках чужого чоловіка, і передрік, що виросте з малого крику­на справжній бунтар. Це був Устим Кармелюк, народний месник, який двадцять років боровся з панами, декілька разів тікав із Сибіру і полишив після себе славу захисника скривджених селян.

Передбачення Кармелюка виявилося віщим: Тарас Шевченко все життя бун­тував проти несправедливості, закликав українців згадати козацьку славу, коли народ сам вирішував свою долю.

Талант Шевченка був таким великим, що зумів розвинутися в умовах кріпа­цтва, не занепав у часи солдатчини. Кожен день поетового життя був поступом уперед, і ніхто й ніщо не могло збити його з обраного шляху.

Із самого дитинства Тарас був бунтарем, і в умовах абсолютного безправ’я він уперто відстоював свою гідність, сам себе витягував із життєвого болота, створю­вав навколо себе атмосферу, в якій не було місця байдужості, жорстокості, ни­цості.

Після розгрому Кирило-Мефодіївського товариства Шевченка разом з інши­ми братчиками доправили в Петербург і посадили в каземат. Більш-менш суворі вироки отримали всі члени гуртка. А найбільш жорстоко був покараний Шевчен­ко: з огляду на його бунтівний, непоступливий характер слідчі охранки рекомен­дували цареві відправити поета в солдати, а Микола І на вироку дописав: «Без права писати й малювати».

Десять довгих років Шевченко був рядовим солдатом. Сувора муштра, жорсто­кі знущання бездушних командирів не зламали поета. Він порушує «височайший указ» — малює, записує вірші у маленьку книжечку. І у цих творах не каяття — там звучать мотиви боротьби, ненависті до панів, відданості народові, туги за рід­ним краєм. «Караюсь, мучуся... але не каюсь», — це відповідь усім, хто чекав від поета каяття, хто хотів, щоб Шевченко або замовк назавжди, або прославляв своїх мучителів. Але фізичні і духовні страждання лиш загартували волю поета.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 186 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz